Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Metro Exodus’a Mod Desteği Geldi

Ukraynalı geliştirici stüdyo A4, Metro Exodus için mod desteği yayınladı. İçerik, ücretsiz indirilebilecek ve herkes tarafından kullanılabilecek.

Ukraynalı geliştirici 4A Games, işgalin merkezinde olmalarına rağmen Metro Exodus üzerinde sıkı çalışmaya devam ediyor. Geliştiriciler bir blog gönderisinde, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına savaşın zor koşullarını anlattı ve oyun ile ilgili gelişmeleri aktardı.

4A: ”Herkes etkilendi. Bazılarımız bombalamalarda evlerini kaybetti. Bazıları Ukrayna’yı savunmak için Silahlı Kuvvetlere katıldı. Meslektaşlarımız, arkadaşlarımız, ailelerimiz yaralandı. Bir dizi insan hayatını kaybetti. Yine de ülke ekonomimiz için çalışmak zorundayız.” dedi.

Metro Exodus SDK Ücretsiz İndirilebilir

Metro Exodus

4A, oyuncuların kıyamet sonrası dünyada macera ve eğlence yaşamaları için çalıştıklarını ancak oyunun büyük bir hikayesinin olduğunu vurguladı. Ek olarak stüdyo, Ukrayna’daki savaştan etkilendikleri için bir sonraki Metro’nun nasıl bir hikayeye sahip olması gerektiğini yeniden tasarladı. Bir sonraki Metro oyununun gelişimi yavaş bir şekilde ilerliyor ancak ülkedeki korkunç savaş göz önüne alındığında, stüdyonun pes etmemesi oldukça takdir edilesi.

Bugün PC’deki tüm Metro Exodus sahipleri, Metro Exodus SDK’yı ücretsiz olarak indirebilecek ve bu ek, stüdyonun FPS’si için kapsamlı mod desteği sağlayacak. Artık hayranlar oyunun düzenleyicisine tam erişim sağlayabilecek. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler, geliştiricilerin kullandığı araçlarla tasarlanacak. Ek olarak bu yapılar kesinlikle paraya dönüştürülemeyecek ve satılamayacak.

Metro Exodus SDK, 4A’nın 2005’te başladığından beri geliştirdiği bir motorun güncel versiyonu. Yazılımın sahne düzenleyicisi, model düzenleyicisi, navigasyon modu, parçacık modu, hava durumu düzenleyicisi ve daha fazlası hakkında bilgi için tam blog gönderisine göz atın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.