Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Metin2 Pvp Serverlar Kapatılıyor mu ?

Metin2 pvp serverlara yasal ihtar gelmeye başladığı iddia edildi. Pvp serverlar kapatılıyor mu?

Ülkemizde en çok oynanan oyunların başında gelen Metin2, bildiğiniz üzere en fazla pvp server açılan oyunların başında ilk sırada geliyor. ( Pvp serverlar, kısaca oyunun resmi sahipleri dışında kişilerce, oyunun çeşitli yöntemlerle sızdırılan dosyaları üzerinden açılan yasal olmayan oyun sunucuları olarak açıklanabilir )
Özellikle Türkiye`de açılan pvp serverlar metin2 için öyle bir hale geldi ki, dönem dönem bazı pvp serverlar resmi serverlardan daha fazla oyuncu sayısına ulaştılar. Metin2`nin haklarını elinde bulunduran Gameforge bu konuyla uzun süredir mücadele edeceğinin sinyallerini veriyordu. Geçtiğimiz aylarda Youtube üzerinde Metin2 pvp serverlar için video çeken Youtuberlara telif atarak videoların silinmesi ve pek çok kanalın kapanmasını sağladı. Bu serverlara ve sahiplerine yönelik yaptırımlar uygulanacağı konusunda Metin2 Türkiye topluluk yöneticileri daha önce çeşitli açıklamalar yapmışlardı. Bu konuyla ilgili henüz resmi bilgi olmasa da ilk adımlar atılmaya başlanmış görünüyor. 

gameforge uyarı

Akşam saatlerinde Türkçe yayın yapan ve uzun süredir faaliyet gösteren bir metin2 pvp server tarafından Facebook grubunda açıklama yapılarak, Gameforge avukatları tarafından yasal ihtar gönderildiği ve oyunun kapatılacağı duyuruldu. Hemen ardından oyuna ait internet sitesi kapatıldı ve oyununda kısa süre içerisinde kapatılacağı söylendi. Ülkemizde ki pvp server oynayan oyuncu sayısının büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda, Gameforge tarafından bu yönde gerçekten resmi bir adım atıldıysa bu dengelerin bir hayli değişeceğini gösteriyor.
Daha önce Metin2 Türkiye Topluluk Yöneticisi konuyla ilgili aşağıda izleyebileceğiniz videoda pvp serverlar ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunmuştu.

DERİNDARBE & ALWUHUSH SORULARINIZI CEVAPLIYOR 2017

Açıklamayı yapan metin2 pvp server sahibi konuyla ilgili net bir bilgi vermedi. Fakat yayınladığı açıklamada Gameforge tarafından gönderildiğini iddia ettiği 17 sayfalık pdf dosyasının ilk bölümünü paylaşmış durumda. Kendisine yöneltilen suçlamalar ve yasal uyarının içeriği şu an için bilinmiyor.  Gameforge tarafından henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ayrıca bu yasal uyarıların başka pvp server sahiplerine gidip gitmediği veya kaç servera gönderileceği gibi bilgiler de henüz açıklığa kavuşmadı. Konuyla ilgili detaylar geldikçe sizlere iletmeye devam edeceğiz.

FORUMDA METİN2 PVP SERVERLARIN KAPATILMASIYLA İLGİLİ KONUYA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. HasbihalMt2

    Sanmam bence kapanmamalı eski Metin2(2008 – 2009) çok değişti insanlar 1 dolunay bulmak için yırtınırken şimdi 10 dolunay ile geziyor. 2008 – 2009 Metin2 sezonunu yaşatan bir çok Pvp server bulunuyor…

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.