Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mass Effect Kıdemli Yazarı BioWare’den Ayrıldı

Mass Effect serisinde önemli çalışmaları bulunan kıdemli yazar Mac Walters, stüdyodan ayrıldığını duyurdu.

BioWare uzun süredir hizmet veren Mass Effect kıdemli yazarı ve en önemli yeteneklerinden birini kaybetti. Stüdyolardan ayrılan çalışanlar ve geliştiriciler, oyun endüstrisinde alışılmadık bir durum değil. Ancak yine de kıdemlilerin şirketlerden ayrılması ister istemez büyük yankı uyandırıyor. Mass Efect yazarı Mac Walters, stüdyodan ayrıldığını resmi olarak kendisi duyurdu.

Walters, duyuruyu yakın tarihli bir LinkedIn gönderisinde yaptı. Duyuruda, BioWare’de 19 yıllık çalışmasının sona erdiğini ve herhangi bir stüdyoda çalışmak istemediğini belirten yazar, kariyerine ufak bir mola vermek istediğini söyledi.

BioWare, Büyük Bir İsim Kaybetti

BioWare

Kıdemli yazar açıklamalarında şunları yazdı: ”Bu son 19 yıl, en hafif tabirle hayat değiştiren bir deneyim oldu ve gitme seçimimi çok zorlaştırdı. BioWare‘de pek çok harika insanla çalıştım ve en harika ekipler ile projelerin bir parçası olma ayrıcalığına sahip oldum.”

Walters, son yirmi yılda BioWare’in bir dizi büyük projesinde önemli bir rol oynadı. Daha önce orijinal oyunda kıdemli yazarlık yapan isim, Mass Effect 2 ve 3’te baş yazar, Mass Effect: Andromeda’da kreatif direktör Mass Effect: Legendary Edition’da proje direktörü olarak görev aldı. Oyun sektörünün önemli ismi, ayrıca bir dizi Mass Effect çizgi romanı da yazdı. Mass Effect’in ötesinde Walters ayrıca Jade Empire’da yazar, Anthem’de anlatı yönetmeni olarak çalıştı ve en son Dragon Age: Dreadwolf’ta yapım yönetmeni olarak görev yaptı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.