Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Masaüstü Bilgisayar Alırken Dikkat Edilecekler

Tercih edeceğiniz masaüstü bilgisayarın hem teknik hem de tasarım olarak ihtiyaçlarınızı karşılamasına dikkat edin.

Masaüstü bilgisayar almaya karar verdiyseniz her şeyden önce bilgisayarı ne amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz. Bilgisayarın teknik özellikleri nasıl olmalı diye soruyorsanız tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Elbette bazı teknik özellikler genel olarak aynıdır. Ancak bilgisayarda yapılacak işlemlere göre teknik özelliklerde farklılıklar olur. Örneğin, oyun bilgisayarında grafik akışı iyi olmalıdır. Bunun için de işlemci ve ekran kartının belli değerlerde olması gerekir.

Seçim yaparken doğru adresten satın almakta önemlidir. Kaliteli ve uygun fiyatlı masaüstü bilgisayar seçimlerinizde Atom Bilişim geniş ürün seçenekleriyle en doğru adrestir. Bütçenize göre en iyi masaüstü bilgisayar seçeneklerini Atom Bilişim’de bulabilirsiniz. Atom Bilişim’in sunduğu müşteri dostu hizmetlerden yararlanarak en iyi fiyatla en uygun bilgisayarı satın alabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Özellikleri Nasıl Olmalı?

Bilgisayarların belli temel parçaları vardır. Bunlar hard disk, ekran kartı, monitör, işlemci, anakart ve RAM’dir. Hard diski fotoğraf, video, belge gibi şeyleri muhafaza eden depodur. SSD disk daha hızlı depolama imkanı sunduğundan bilgisayarda SSD disk olmasına dikkat edebilirsiniz.

Bilgisayarın en pahalı parçalarından biri ekran kartıdır. Anakart içinde yer alan ekran kartları performans olarak iyi değildir. Ekran kartı ayrı olursa özellikle oyunlarda epey işe yarar. 4 GB ve üstü ekran kartları üstün seviyede olanlardır. Monitörlerin büyüklüğü farklı boyutlarda olur. 21 inç ev ve ofis kullanımı için idealdir. İşlemci bilgisayarın beynidir. İntel ve AMD olmak üzere iki çeşit işlemci vardır. İntel daha fazla tercih edilir. Anakartta ne kadar fazla usb yuvası olursa o kadar iyidir. RAM miktarı üç boyutlu kullanımlar için 32 GB olmalıdır.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatlarında İndirim Olanakları

Bilgisayarın fiyatını belirleyen şey de aslında işlemci, hard disk, ekran kartı gibi detaylardaki özelliklerdir. En iyi fiyatla en uygun bilgisayarı bulmak için Atom Bilişim indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Atom Bilişim masaüstü bilgisayar fiyatlarında memnun kalacağınız indirimler sağlar.

Firmanın geniş ürün seçenekleri içerisinde size uygun bilgisayarı kolay şekilde bulursunuz. Yüksek performans alabileceğiniz kaliteli bilgisayar seçeneklerinde uygun fiyat avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için Atom Bilişim’i ziyaret edebilirsiniz. Avantajlı olanaklar sunan Atom Bilişim’de yüksek performans sunan bilgisayar modellerini en uygun fiyat seçenekleriyle satın alma olanağınız vardır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.