Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Marvel’s Spider Man 2’den Önemli Satış Başarısı

Sony, Marvel's Spider-Man 2'nin piyasaya çıktıktan 11 gün içerisinde dünya genelinde 5 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı.

Piyasaya çıktıktan ilk 24 saat içerisinde dünya çapında 2,5 milyon kopya satan Marvel’s Spider Man 2, PlayStation Studios tarihine geçmişti. Rekorun önceki sahibi olan God of War Ragnarök, ilk haftasında 5 milyon kopya satmıştı. Santa Monica imzalı RPG’nin bu ünvanı aldığı oyun The Last of Us: Part II ise üç günde 4 milyon satmıştı.

Oyunun ticari performansına dair veriler paylaşmaya devam eden Sony, Peter Parker ve Miles Morales‘in yeni macerasının ilk 11 günde beş milyondan fazla sattığını açıkladı. Insomniac’ın 2018’de piyasaya sürdüğü ilk Spider-Man oyunu üç günde 3,3 milyon kopya satmıştı. Aynı yıl lansman yapan bir diğer PlayStation klasiği God of War ise ilk üç gününde 3,1 milyon kopya satmıştı.

Spider Man 2, 11 Günde 5 Milyon Kopya Sattı

marvel' spider man 2 playstation

Insomniac’ın en beğenilen oyunlarından biri olan Marvel’s Spider Man 2, PlayStation 5 konsolları için 20 Ekim’de piyasaya sürüldü. Peter Parker ve Miles Morales‘i buluşturan çizgi roman uyarlaması, efsane ikilinin Venom başta olmak üzere Kraven the Hunter ve Lizard gibi Spider-verse’ün ikonik kötülerine karşı mücadelesini konu alıyor.

Şu ana kadar dünya genelinde 5 milyondan fazla kopya satan oyunun selefinin ulaştığı 33 milyon rakamını ne zaman geçeceği ise büyük bir merak konusu. Seriyi üçüncü oyunu ile devam ettirmek isteyen geliştirici Insomniac Games, aynı zaman Venom’a dayanan bir spin-off da planlıyor. Ekip bir yandan da Wolverine oyunu üzerinde çalışıyor, ancak projenin ne zaman hazır olacağı henüz bilinmiyor.

Spider Man 2’nin standart sürümü PlayStation Store‘da 1.499 TL fiyatla satılıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.