Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Marvel Faz 4, Black Panther 2 ile Bitecek!

Marvel Studios, Aşama 4'ün sonunun Black Panther 2: Wakanda Forever olacağını ve Faz 5'in 2023'te başlayacağını resmen duyurdu.

Black Panther: Wakanda Forever, Marvel Faz 4‘ün resmi olarak sonu olacak. Marvel Studios, COVID-19’un neden olduğu projelerde birçok ertelemenin ardından 2021’de Infinity Saga sonrası hikaye anlatımına başladı ve WandaVision Faz 4’ün ilk aşamasıydı. Film tarafı ise Mayıs 2021’de Black Widow ile başladı.

Yine de MCU üzerinde kalan büyük sorulardan biri, tam olarak Marvel Faz 4’ün ne zaman bittiği ve Faz 5’in ne zaman başladığıydı. Kevin Feige ve Marvel Studios ilk olarak SDCC 2019’da yeni projeleri duyurduklarında, Faz 4 listesinin sadece iki yıl olduğu söylenmişti ancak Marvel Studios, sinemalarda ve Disney Plus’da çıkış tarihleri ​​olan yeni projelerini duyurmaya devam etti ve bu da listenin genişlediği inancını yarattı.

Marvel Faz 4 Bitmek Üzere

Marvel Faz 4

San Diego Comic-Con 2022‘deki Marvel Studios Hall H panelinde, Black Panther: Wakanda Forever’ın Marvel Faz 4’ün son projesi olduğu resmen açıklandı. Film, henüz piyasaya sürülmemiş iki MCU Faz 4 projesinden biri. She-Hulk da son Disney Plus Aşama 4 dizilerinden bir tanesi olacak. Faz 4’ün 2022’de sona ereceğinin onaylanması, aynı zamanda Ant-Man and the Wasp: Quantumania‘nın 2023’te Faz 5’e başlayacağını da öğrendik.

Black Panther: Wakanda Forever’ın 2022’de Marvel Faz 4’ü bitirmesiyle, Multiverse Saga‘nın ilk fazı iki yıldan az sürmüş olacak. Black Panther 2, Faz 4’ün yedinci ve son filmi olurken, aynı zamanda genel olarak 16. MCU Faz 4 projesi olacak.

Faz 4’ün sadece iki yıl olacağı fikri 2019’dan beri biliniyor olsa da, Black Panther: Wakanda Forever’ın 2022’de sona erdiğinin yeniden doğrulanması bazılarını şaşırtabilir. Bu muhtemelen, her MCU Aşamasının sona yakın bir Avengers filmi içerdiği emsalinden kaynaklanıyor ancak Marvel Studios, Faz 6’da Avengers 5 ve Avengers 6’nın duyurulması sayesinde Faz 4 ve 5’in bu trendi aşacağını doğruladı.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.