Lost in Random İncelemesi: 2021’in Gizli Macerası

Zoink Games'in yeni oyunu Lost in Random incelemesi

Oyunun adı Lost in Random olarak adlandırıldığında, Zoink Games’in oyun içerisinde kesinlikle olabildiğince tuhaflık, gariplik, eğilme, bükülme, dönme ve bu tarz birçok absürtlüğün olmasını bekledik. Oyunu genel olarak incelediğimizde biraz öyle birazda değil. Çünkü tamamen gariplik üzerine kurulu değil, oldukça eğlenceli ve harika bir havaya sahip. Oyun aslında bir strateji-savaş-macera oyunu, ancak bu kadar basite indirgemek istemiyorum.

Lost in Random’un Konusu

lost in random

Yaşadığınız krallık olan Random’da kötü kraliçe tarafından kız kardeşi Odd’un elinden alınan Even adında küçük bir kız olarak oynuyorsunuz. Oyunda duyarlı arkadaşını Dicey ile birlikte Odd’u kurtarmak için Onecroft’taki barınağından Sixtopia’daki kraliçenin şatosuna kadar yolculuk ediyorsunuz. Hem kraliçeye karşı bir zafer kazanmak istiyor hem de çaresiz kız kardeşinize ne olduğunu öğrenmek istiyorsunuz.

Videodaki gördükleriniz sizi yanıltmasın çünkü Lost in Random bir platform oyunu değil. Daha çok bir RPG macera oyunu. Etrafında koşarak balık insanlarına ait şeyleri getirerek, eğer bir şey Randım yerine Tim Burtonville olarak adlandırılacaksa dünyayı keşfedersiniz. Arada sırada şaşırtıyor ama adına yakışmayan bir şekilde daha az “Rastgele”. Bu dünyanın basamaklarını tırmanırken, her alanın bir öncekinin görevini kopyaladığını çok geçmeden fark ediyorsunuz. Sürekli olarak “şundan iki tane bul getir üç tane bul getir.” Gibi görevler alıyorsunuz ancak şehrin gerçekten ne derece eğlenceli olduğunu gördükçe bu getir götür işlerini daha çok seviyorsunuz.

Sürekli aynı görevleri yapıyormuş gibi görünse de evren gerçekten mükemmel kurgulanmış. Burton etkisinde boğulduğu bir gerçek ve Alice Bee’nin uygulamalı ön izleme yayında söylediği gibi, o tatlı ama uğursuz havayı sevmiyorsanız muhtemelen biraz fazla, ama harita gerçekten bir sürü rastgele karakter ile dolu. Herkes uzun cılız uzuvlara sahip ve bunlar genel olarak ya baş aşağı yüzleri olan gremlinler ya da silindir şapka takan solmuş ağaçlar. Hepsi de eğlenceli, birkaçı sizi lineer sürüşü kırmak ve daha orijinal eğlence sağlamak için farklı yan görevlere gönderiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol