Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Lost Ark Batı Sürümü Sansürlendi

Lost Ark'ın Batı sunucularındaki sansür iddiası ortalığı karıştırdı. Amazon Games'in oyuncuları yasaklaması tartışmaları iyice alevledi.

Lost Ark, batı pazarı için hazırlanan versiyondaki tuhaf sanatsal kararlar nedeniyle tartışmalara yol açtı. Hayranlar, bu sürümün, diğerlerinin yanı sıra karakter ten renklerini değiştirdiğine dikkat çekti. Ayrıca Amazon, bu durumdan memnuniyetsizliğini ifade eden kişileri yasakladı.

Amazon Games’in yayınladığı Lost Ark şu anda Kore, Rusya ve Japonya’da mevcut. İki aydan kısa bir süre içinde, 11 Şubat 2022‘de oyun Avrupa ve Kuzey Amerika’ya da gelecek ancak ortaya çıktığı gibi, Batı pazarına yönelik versiyon şimdiden tartışmalara yol açtı. Bütün bunlar, yapımcı tarafından verilen tuhaf sanatsal kararlardan ve bu konuda şikayet eden kişilere uygulanan yasaklardan kaynaklanmakta.

Lost Ark Batı Sürümü Sansür İddiası

Lost Ark

Twitter kullanıcısı Yogensha, Lost Ark’ın Korece, Rusça ve Avrupa versiyonu arasındaki farkları gösteren ekran görüntüleri yayınladı. Bazı karakterlerin ten rengini değiştirdiğini ortaya koydu. Ek olarak, Batı’daki kıyafetleri daha az boğucu olacak ve vücudun çoğunu kaplayacak.

Bu yetmezmiş gibi, karakter yaratıcısında da farklılıklar görülüyor. Batı versiyonunda oyuncuların seçebilecekleri daha az yüz olacak. Gönderinin altında bir tartışma alevlendi ve başka bir ilginç gerçeği ortaya çıkardı; Amazon, memnun olmayan oyuncularla herhangi bir diyalogdan kaçındı. Bunun yerine, Steam forumlarında konuyu gündeme getiren kişiler yasaklandı. Dolayısıyla geliştiricilerin kararlarını değiştirmeyi planlamadığını düşünüyoruz.

Lost Ark

Lost Ark, genel olarak Path of Exile, Diablo veya Torchlight gibi türün diğer popüler oyunlarına benzer, oynaması ücretsiz modelde bir çevrimiçi aksiyon RPG oyunu. Oyun büyük Koreli Tripod stüdyosu tarafından yaratıldı ve aslen Asya pazarı için hazırlandı ancak zamanla Batı’da İngilizce versiyonunda da sunulmasına karar verildi.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi oyunun yayıncısı Amazon Games olacak. Steam’de 60 TL karşılığında ön siparişe açılan oyunun sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.