Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Lost Ark 200 Bin Bot Hesabı Banladı

Lost Ark, bu hafta toplam 200 bin bot hesap banladı ve konuyla ilgili oyunculara detaylı bir açıklamada bulundu.

MMO oyunu Lost Ark, bu hafta başlarında bot hesapları banlaması sebebiyle oyuncu sayısının 200.000’den fazlasını kaybetti. Lost Ark fan hesabı @lostinarkesia tarafından bildirildiği üzere oyun, 9 Ocak’ta 323.725 oyuncuya ulaşıyordu. Ancak 10 Ocak’ta bu sayı 101.550’ye düştü.

Bu da oyundan toplam 200 bin bot hesabın engellendiğini gösteriyor. Çıkış yaptığı günden beri bot sorunuyla uğraşan oyun, gerçek oyuncularının da eleştiri odağı haline gelmişti. Şu anda gerçek oyuncular bu durumdan oldukça memnun ancak genel tabloya baktığımızda oyuncu kaybı her şirket için olumsuz bir durum.

Lost Ark Bot Hesap Banlamaya Devam Edecek

Lost Ark

Bu bot yasağının bir başka göstergesi de oyunun Auction House’da listelenen 1 – 2. seviye taşların miktarı. Yasaktan önce oyuncular, 62.000 sayfadan fazla mücevherle karşı karşıyayken oyuncu sayısı azaldığında sayfa sayısı da 102’ye düştü. Lost Ark geliştiricileri Smilegate ve Tripod Studio: “Bu hafta birçok oyuncu, Lost Ark’ın Steam istatistiklerinde görüntülenen eşzamanlı kullanıcı sayısında bir düşüş fark etti. Bu değişiklik, botları oyundan çıkarmak için yeni taktikler kullandığımız yasağın sonucu.” açıklamasında bulundu.

Gönderinin devamında: “Oyuncular, yoğun nüfuslu alanlarda azalan gecikme ve oyunda daha az bot bulunması dahil olmak üzere bu yasaklamaların oyun üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu bilmeli. Önümüzdeki aylarda, botları tespit etmek ve onlara karşı harekete geçmek için yeni yöntemler uygulayarak büyük ölçekli bot yasaklamaları uygulamaya devam edeceğiz.” yazdı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.