League of Legends Worlds 2021’de Çeyrek Finaller Tamamlandı

Dünyanın en iyi League of Legends takımı unvanını almak için, kıyasıya mücadelenin devam ettiği Worlds 2021’de yarı finallerin isimleri belli oldu.

Grup aşamasını 1. ve 2. sırada tamamlayan takımların birbiriyle eşleştiği Worlds 2021‘de çeyrek final aşaması tamamlandı ve büyük finale giden yolda yarı final karşılaşmalarını oynayacak takımlar belli oldu.

Grup aşamasında kendi gruplarının birincileri olarak çeyrek finallerde boy gösteren Kore takımları DWG KIA, T1, GEN.G ve grubunun ikincisi olarak mücadele eden Çin temsilcisi Edward Gaming yarı final aşamasına yükselen takımlar oldu.

Worlds 2021 maçları

Çeyrek final aşamasına Avrupa bölgesinin tek temsilcisi olarak çıkan ve Türk oyuncu İrfan “Armut” Tükek’in de yer aldığı MAD Lions, son şampiyon DWG KIA karşısında 3-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

30 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’da gerçekleşecek olan yarı final maçlarının ilk eşleşmesinde, 3 kez şampiyon olan ve bir efsane haline gelen T1 ile son şampiyon DWG KIA karşı karşıya gelecek. İkinci yarı final eşleşmesi ise 31 Ekim Pazar günü yine aynı saatte Edward Gaming ile GEN.G arasında oynanacak.

Beş maç üzerinden oynanacak serilerden galip gelen takımlar, 6 Kasım günü saat 15.00’da League of Legends dünya şampiyonu olmak için mücadele edecek. Worlds 2021’in tüm maçlarını Türkçe anlatım ile Twitch/riotgamesturkish ve Youtube/lolespor adreslerinden izleyebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol