Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

League of Legends 13.1 Yama Notları (11 Ocak)

10 Ocak'ta League of Legends'ın 2023 Sezonu'nu başlatan Riot Games, bugün de yeni yılın ilk yaması olan 13.1'in ayrıntılarını açıkladı.

Dünyanın en popüler MOBA oyunlarından League of Legends 2023 Sezonu‘na resmen merhaba dedi. 10 Ocak itibarıyla derecelide mücadele başladı. Bugün ise Riot Games, önemli değişiklikler içeren LoL 13.1 yama notlarını açıkladı. Bu yamada dereceli sistemine birkaç büyük düzenleme getiriliyor. Terfi serisi artık 5 değil, 3 karşılaşma üzerinden oynanıyor. Ayrıca üst sıralara tırmandıkça kazanılabilecek yeni dereceli ödülleri de eklendi.

Sezon Öncesi Dönem denge değişikliklerine devam eden Riot, Jax‘e orta ölçekli güncelleme getiriyor. Şampiyonun yetenek gücü oranları yeniden düzenlenerek, eskiden kullanılan yetenek gücü ağırlıklı anlık hasar dizilimleri de güçlendirildi. Jax artık fenerini etrafında sallayarak yakınındaki rakiplere Büyü Hasarı veriyor. Bu yetenek bir şampiyona isabet ederse 8 saniyeliğine 25/45/65 (+%40 İlave SG) artı isabet alan şampiyon başına %15/20/25 (+%10 İlave SG) Zırh ve bu miktarın yüzde 60’ı kadar büyü direnci kazanıyor.

LoL 13.1 Yamasında Öne Çıkan Değişiklikler

lol 13.1 yama notları
League of Legends 2023 Sezonu’nun ilk güncellemesi yayınlandı.

Dr. Mundo, taban can ve zırh büyüme oranlarında bir düşüş yaşadı, ancak E – Beyin Sarsıntısı yeteneğinin ilave saldırı gücü arttı. Fiora‘nın pasif saldırı gücü ve Q’nun ilave saldırı gücü oranı azalırken, K’Sante‘nin taban hareket hızı ve W’nun fiziksel hasarı düştü. LoL 13.1 yamasından en fazla karlı çıkan ise Jayce oldu. Şampiyonun taban saldırı gücü, Çekiç Hali’ndeki Q’nun taban hasarı ve Çekiç Hali’ndeki W’nun hasarı arttı.

League of Legends güncellemesinde değişikliğe uğrayan eşyalar arasında ise Aksiyom Akımı, Ufukgetiren, Şahbaz Jak’Sho, Asırlık Sopa, Başmelek Asası/Seraph’ın Şefkati ve Yaklaşan Kış bulunuyor. Ek olarak, İhtişamlı Mağaza’nın içerikleri güncellendi ve iade bileti sistemi de düzenlendi. League of Legends dahil tüm Riot Games oyunlarına artık Xbox Game Pass üzerinden erişilebiliyor. Eğer PC’de aktif bir aboneliğiniz varsa, tüm şampiyonların kilidini ücretsiz olarak açabilirsiniz.

LoL 13.1 yama notlarının tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.