Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Logitech’ten Yapay Zeka Destekli Kulaklık: Zone Wireless 2

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği şirketlerinden Logitech, daha verimli bir hibrit çalışma deneyimi sunan Yapay Zeka (AI) ile donatılmış yeni kulaklık modeli Zone Wireless 2'yi tanıttı.

Gürültülü çalışma ortamlarında kristal netliğinde konuşma deneyimi için tasarlanmış ve iki yönlü gürültü engelleme deneyimi sunan özelleştirilebilir bir iş kulaklığı olan Logitech Zone Wireless 2, yapay zeka destekli teknolojisi ile benzersiz bir çalışma deneyimi sunuyor. Uzaktan gelen sesleri bile bastıran gürültü engelleyici 4 adet mikrofonu, hibrit Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve kişiselleştirilmiş stereo ses özelliği ile profesyonellerin gürültülü ortamlarda dikkatleri dağılmadan çalışmalarına yardımcı oluyor.

Günümüzün hibrit çalışma ortamlarında iş profesyonellerinin farklı mekanlarda çalışırken, hemen hemen her çalışma alanında gürültü ve düşük ses kalitesi motivasyonunu ve verimliliği olumsuz etkileyebilir. Yapılan çalışmalar, evden çalışanların yüzde 85’inin ses sorunlarıyla başa çıkmakta zorlandığını, bunun arka plandaki gürültüden veya bilgisayar hoparlörlerinden gelen düşük ses kalitesinden kaynaklandığını ortaya koyuyor.

Zone Wireless 2, 40 Saatlik Pil Ömrü Sunuyor

Zone Wireless 2’de bulunan Gelişmiş Arama Netliği özelliği, Logi Tune üzerinden etkinleştirilen bir yapay zeka yazılımı sayesinde, aramanın diğer ucundaki sesi arka planından ayırmak için kullanılıyor. Üstün gürültü engelleyen mikrofonlar, kullanıcının sesini yakalayan gelişmiş demetleme teknolojisi ile dikkat dağıtıcı sesleri ve yakındaki konuşmaları bastırarak iki yönlü bir gürültü bastırma sistemi oluşturuyor.

logitech Zone Wireless 2

Aktif Gürültü Engelleme (ANC), çalışanların klavye tıklamaları, yakındaki konuşanlar ve HVAC sesleri gibi çalışma ortamındaki arka plan gürültüsünü engellerken, şeffaflık modu kullanıcıların kulaklık takılıyken çevrelerini farkında olmalarına yardımcı oluyor. Logi Tune’da kurulduktan sonra, kullanıcılar Kişisel EQ özelliğini kullanarak, bizzat kendileri tarafından uygulanan bir işitme testi ile kişisel işitme aralığına uyacak şekilde kulaklığı özelleştirebiliyorlar.

Zone Wireless 2’deki USB-C alıcı, kulaklık açıldığında veya kapatıldığında kulaklık sesi ile bilgisayar sesi arasında akıllı geçiş yapmak için akıllı numaralandırma kullanılıyor. Çoklu erişim özellikli Bluetooth cihazlar arasında zahmetsizce geçiş yapmayı sağlıyor. Logitech’in patent bekleyen akıllı numaralandırma özelliği, kullanıcıların bilgisayarlarını terk ettiklerinde bağlantı kaybettiklerinde ve daha sonra sesle ilgili görünüşte bağlı olan bir kurulumla geri döndüklerinde sık sık yaşadıkları soruna pratik bir çözüm sağlıyor.

Yapay Zekalı Kulaklık, Karbon Nötr Sertifikasına Sahip

Zone Wireless 2

Profesyonellerin yoğun iş programlarını güçlendirmek için 40 saatlik (ANC açık veya kapalı olmasına bağlı olarak konuşma süresi ve dinleme süresine bağlı olarak değişen) pil ömrü sunan ürün, beş dakikalık hızlı bir şarj ile bir saatlik konuşma süresi sağlıyor. Üretim aşamasında kullanılan ve küresel ısınmaya neden olan karbon miktarını ürünlerinin üzerine etiketleyen ilk tüketici elektroniği şirketi olan Logitech, bu alandaki taahhüdünü yeni kulaklığı ile de sürdürüyor.

Logitech ürünlerinin tamamı gibi karbon nötr sertifikalı olan Zone Wireless 2, hem üretim malzemesi hem de ambalajıyla doğadaki ayak izini sıfıra indiriyor. Kulaklığın plastik parçalarının yüzde 20’si, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik içerirken, ürünün süsleme halkası ve templo uzatması için kullanılan alüminyum geleneksel fosil yakıt enerjisi yerine yenilenebilir enerji kullanan bir süreçle üretildi. Zone Wireless 2’nin kağıt ambalajı ise FSC sertifikalı ormanlardan ve diğer kontrollü kaynaklardan sağlandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.