Life is Strange Dizisini Ünlü Şarkıcı Shawn Mendes Yapacak

Square Enix tarafından geliştirilen macera oyunu Life Is Strange'in dizi uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Serinin baş yapımcılığını ödüllü şarkıcı-söz yazarı Shawn Mendes'in üstlendiği bildirildi.

2016 yılında Square Enix tarafından yayınlanan anlatı odaklı macera oyunu Life is Strange‘i diziye dönüştürme çalışmaları hız kazanmış gibi görünüyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre ödüllü şarkıcı-söz yazarı Shawn Mendes, projede baş yapımcı olarak görev yapacak. Ünlü sanatçı ayrıca dizinin müziklerini de besteleyecek.

Life is Strange dizisi, Netflix’te yayınlanan 13 Reasons Why’ı arkasındaki prodüksiyon şirketi Anonymous Content, AC Studios ve Legendary Television ortaklığında hayata geçirilecek. Anonymous, Mendes’in dünya turunu anlatan Netflix belgeseli In Wonder‘ın yapımcılığını üstlenmişti.

Life is Strange Dizisi İçin Çalışmalar Yeniden Hız Kazandı

Life is Strange Dizisi

Medya devi Legendary Pictures, Life is Strange’in 2016 yılında piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, macera oyununun bir uyarlaması üzerinde çalıştığını duyurdu, ancak o zamandan bu yana projede kayda değer bir ilerleme kaydedilemedi. Bugün ise ünlü şarkıcı Mendes’in projeye baş yapımcı olarak dahil olduğunu öğreniyoruz.

İlk oyunun hikayesi, en iyi arkadaşı Chloe Price’ı kurtarırken zamanı geri alabildiğini keşfeden bir lise son sınıf öğrencisi olan fotoğraf meraklısı Max Caulfield‘a odaklanmıştı. İkili çok geçmeden kendilerini, kasabaları Arcadia Bay’deki hayatın karanlık bir yüzünü ortaya çıkaran diğer öğrenci Rachel Amber’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasını araştırırken bulmuştu.

Shawn Mendes, Dizinin Baş Yapımcılığını ve Müziklerini Yapacak

Life is Strange Dizisi Shawn Mendes

Devam filmleri ve spin-off’ları ile büyük bir evren haline gelen macera oyunu, 2016 BAFTA Oyun Ödülü ve Peabody Futures of Media Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. Serinin yeni oyunu olan Life Is Strange: True Colors, 10 Eylül‘de PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S için piyasaya sürülecek. Yılın ilerleyen zamanlarında ise Nintendo Switch’e çıkacak.

Life is Strange dizisi için heyecanlı mısınız? Görüşlerinizi Twitter‘dan veya aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol