Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Left 4 Dead’in Prototipi Sızdırıldı!

Left 4 Dead için ilk düşünülen projenin, Counter Strike Modu olan Terror- Strike olduğu ortaya çıktı.

Turtle Rock Studios, Valve ile sözleşme kapsamında Counter-Strike: Condition Zero üzerinde çalışmıştı. Ancak stüdyonun düşünce üzerinde birkaç projesi daha mevcuttu. Bu projelerden biri Terror-Strike adındaki Counter-Strike moduydu ve bu mod, Left 4 Dead’in temelini oluşturdu.

Turtle Rock’ın kurucusu Michael Booth’un Left 4 Dead yorumunda açıkladığı gibi: “Counter-Strike: Source için botlar geliştirirken, oyuncuların bıçaklı 30 düşmana karşı tepeden tırnağa otomatik silahlarla donanmış olduğunu fark ettik. Counter-Strike: Source’u 2004’ün sonlarında piyasaya sürdükten sonra, yeni oyun prototiplerini denemeye başladık. Düşman ordularına karşı küçük arkadaş ekibi oluşturma fikri sürekli aklımızdaydı.”

Left 4 Dead’in İlk Hali Böyle Görünüyordu

Left 4 Dead

Özel zombi türleri ve hayatta kalan karakterler sonradan hayatımıza girdiği için Left 4 Dead’in ilk hali olan Terror-Strike bunların hiçbirine sahip değildi. İlk olarak bir Counter Strike modu olarak ortaya çıkan bu proje ile size karşılık veremeyen düşman topluluklarını öldürmek oldukça keyifli olsa da bu fikir zamanla zombi oyunu fikrine evirildi.

Bu prototip, Counter-Strike harita kaynaklarının daha büyük bir sızıntısının parçası. “Zombie_City” olarak adlandırılan bu proje, Turtle Rock’ın Valve’a gösterdiği konseptin orijinal versiyonu. Şimdi ise mod yapımcısı Wolfcl0ck, modu oynanabilir hale getirmek için birkaç ince ayar yaptı.

Left 4 Dead’in ilk hali olan Zombie_City isimli projeyi, modlama topluluğu GameBanana’dan indirebilirsiniz. Turtle Rock Studios’un bu proje ile Valve’ı etkilemesi ve bu projeyi ayrı bir oyun haline getirmeye ikna etmesi gerçekten etkileyici.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.