Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kullananlar Dikkat: Norton Password Manager Hacklendi

Norton Password Manager kullanan neredeyse herkesin hesabı, ciddi bir siber saldırının hedefi oldu.

Siber güvenlik firması NortonLifeLock kısa bir süre önce müşterilerine bilgisayar korsanlarının Norton Password Manager hesaplarına erişim elde ettiğini bildirdi ancak şirket, saldırıların sistemlerindeki zayıf güvenlikten değil, diğer platformlardaki güvenlik açıklarından kaynaklandığını iddia etti.

Bu tür bir saldırı, kimlik bilgisi doldurma saldırısı olarak bilinir ve saldırgan, amaçlanan hedefe erişim elde etmek için diğer platformlardaki güvenliği ihlal edilmiş hesaplar gibi diğer kaynaklardan veri alır. Bu durumda Norton, 12 Aralık’ta alışılmadık derecede yüksek sayıda başarısız oturum açma girişimi tespit etti. Dahili bir soruşturma, saldırının 1 Aralık’ta başladığını ve birçok hesabın başarıyla ele geçirildiğini ortaya çıkardı.

Norton Password Manager Kullananlar Dikkat

Norton Password Manager Hacklendi

Etkilenen hesapların sayısı açıklanmazken, NortonLifeLock‘un ana şirketi olan Gen Digital’den yapılan açıklamada, yaklaşık 925.000 etkin olmayan ve aktif hesabın saldırı tarafından hedef alınmış olabileceği belirtildi. Müşteriler, saldırganların özel kasalarda saklanan ayrıntıları ele geçirmiş olabileceği ve bunun daha fazla güvenlik ihlaline yol açabileceği konusunda uyarıldı.

Saldırganlar hesabın adını, soyadını, telefon numarasını ve posta adresini de görmüş olabilir. Bu saldırıya yanıt olarak Norton, etkilenen hesapların parolalarını sıfırladı ve gelecekteki saldırılara karşı koruma sağlamak için ek adımlar attı. Şirket ayrıca müşterilere hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmelerini tavsiye etti.

Norton Password Manager’a yapılan saldırı, parola kilitleme hizmetiyle ilgili bilinen en son olay oldu. Aralık ayında LastPass, Ağustos ayında isim adreslerini ve şifreli şifre veri kasalarını içeren bir veri ihlalini doğruladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.