Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

KRAFTON, 2024’ün İlk Çeyreğinde Rekor Gelir Sağladı

2024'ün ilk çeyreğine ilişkin ön kazançlarını paylaşan KRAFTON, 15.7 milyar liraya tekabül eden rekor gelir bildirdi.

Dünyanın en popüler oyunlarından PUBG: BATTLEGROUNDS‘un arkasındaki şirket olan KRAFTON, 2024’ün birinci çeyreğine ilişkin ön kazançlarını açıkladı. Buna göre Güney Koreli firma, söz konusu dönemde satışlarını 665,9 milyar Güney Kore Wonu (15,7 Milyar TL), işletme karını 310,5 Milyar KRW (7,3 Milyar TL) ve net karını ise 348,6 Milyar KRW (8,2 Milyar TL) şeklinde kaydetti.

Konsolide satışlar bir önceki çeyreğe göre yüzde 24,6 artış göstererek çeyreksel satışlarda rekor seviyeye ulaşırken, işletme karı önceki çeyreğe göre yüzde 89,0 artış gösterdi. Segmentlere göre bakıldığında PC/konsol 255,2B KRW (6 Milyar TL), mobil 402,3B KRW (9,5 Milyar TL) ve diğer için 8,4B KRW (198,8 Milyon TL) gelir bildirildi.

PUBG: BATTLEGROUNDS IP’si Büyümesini Sürdürüyor

PUBG: BATTLEGROUNDS IP’sini kullanan çeşitli canlı hizmetler sayesinde satış ve trafik de dahil olmak üzere tüm alanlarda yüksek büyüme yaşandı. Bu trendi sürdürmek için KRAFTON, istikrarlı trafiği güvence altına almaya ve para kazanma modellerini geliştirmeye odaklanıyor ve fikri mülkiyet franchise’larına yönelik yatırım ve geliştirme çalışmalarını aktif olarak sürdürüyor.

krafton gelir rekoru

PUBG BATTLEGROUNDS’un PC/konsol sürümleri, geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde yayımlanan Rondo harita güncellemesinin popülerliği ve bu yılın ilk çeyreğinde oyuna eklenen Geliştirilebilir Silah Kozmetikleri sayesinde aylık aktif kullanıcı ve satışlarının 2022’deki oynaması ücretsiz modele geçişinden bu yana en yüksek rakamlara ulaştı. Mobil sürümü de 6. yıl dönümü temalı oyun modu ve HomeGround içeriği sayesinde trafikte istikrarlı bir artış gösterdi.

Ayrıca şirketin 2024’teki en önemli oyunu olan Dark and Darker Mobile‘ın beta testi gerçekleştirildi. İlk beta testi, nisan ayında beş gün boyunca yalnızca Kore’de 50 binden fazla katılımcıya sahne oldu. KRAFTON, beta testi döneminde elde edilen kullanıcı geri bildirimleriyle oyunun kalitesini artırmayı planlarken, aynı zamanda bu yılın ikinci yarısında aşamalı pazarlama genişlemesi yoluyla küresel lansmana hazırlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.