Kozmik Korku Oyunu ‘It Sleeps Below’ Duyuruldu

Arboreta Games, ikinci kozmik korku oyunu It Sleeps Below the Harr'ı duyurdu ve ürkütücü bir fragmanla atmosferi sergiledi.

Arboreta Games, yıl içinde Steam‘e yeni bir korku oyunu yayınlayacaklarını duyurdu. It Sleeps Below the Haar, tüyler ürpertici yeni bir fragmanla tanıtıldı ve hayranlara bağımsız geliştiricinin önünde hangi korkuların yattığına dair gizemli bir tat verdi. Oyun, Arboreta Games’in önceki projesinden daha fazla benzersiz atmosfer ve stil sunacak.

Arboreta Games, kozmik korku oyunları geliştiren İskoçya merkezli bağımsız oyun geliştiricisi Jamie Ferguson’un projesi. Ferguson daha önce 1980’lerde Kuzey İskoçya’da geçen kısa bir korku macerası olan The Black Iris‘i geliştirip piyasaya sürmüştü. Oyun, retro üç boyutlu grafikler ve çarpık, gerçeküstü bir estetik ile karakterize edilen sıra dışı stili ve zengin atmosferiyle övgü aldı.

It Sleeps Below’un Muazzam Atmosferi

It Sleeps Below

Bu ayın başlarında YouTube’a yüklenen oyun fragmanı, karanlık ve karamsar bir atmosferi tasvir edildi. Kaba, gri sular yağmurlu bir kumsal boyunca uzanıyor. Karlı tepelerin sardığı bir orman, yalnızca solgun, mavi ay ışığıyla aydınlatılıyor. Deniz fenerinden ürkütücü pembe bir parıltı yayılıyor, aşağıdaki bulanık sularda seğiren garip bir nesne görünüyor. Gizem ve atmosferle dolu bir fragman ve özel müzik ve ses tasarımı ile selefinin tarzını geliştirmeyi vaat ediyor.

It Sleeps Below the Haar‘da oyuncular ormanları, mağaraları, açık suları ve köyü ile Kellas Körfezi’ni keşfedecek. The Black Iris’te olduğu gibi, oyun Kuzeydoğu İskoçya’da geçecek ancak 25 yıl öncesi anlatılacak. Bu oyunun The Black Iris’e bir yan ürün olup olmadığı belli değil ancak bir tür bağlantı olacağı kesin. Oyuncular, sakin sahil köyünde yer alan “ilkel doğal güçler” ve “meraklı fenomenler” hakkında bilgi edinmek için bölgeye seyahat eden bir araştırma öğrencisi rolünü üstlenecek.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol