Kingdom Hearts 3 PC’ye Gelebilir

Square Enix'in oyunu PC platformu için de çıkabilir.

Yaklaşık iki hafta sonra Square Enix tarafından Final Fantasy XV’in PC sürümü yayınlanacak. Geliştirici ekibe göre Final Fantasy XV en başından beri PC için düşünülüyordu fakat aynı zamanda başka bir Square Enix yapımı daha geliştirim sürecinde olabilir ve bu oyun Kingdom Hearts 3!

Kingdom Hearts 3 şu anda sadece PS4 ve Xbox One için duyuruldu fakat konsol çıkışının ardından PC platformu için de görebiliriz. Square Enix’in teknik yönetmeni ve baş programcısı Takeshi Aramaki bazı açıklamalarda bulunurken, yapımlarını olabildiğince çok platforma çıkarmayı düşündüklerini dile getirdi.

Aramaki’nin açıklamalarını baz alıp düşündüğümüzde Kingdom Hearts 3’ün PC platformuna da gelebilir. Kaldı ki Kingdom Hearts 3 uzun süredir geliştirme sürecinde ve belki de bunun için hâli hazırda çalışmalar vardı. Aynı zamanda oyun Unreal Engine 4 grafik motoruyla yapıldığı için bu Final Fantasy XV’e göre PC sürümünün yapılmasını daha kolay hâle getirecektir.

Her ne kadar henüz PC çıkışı için net bir doğrulama olmasa da, bu yıl içinde Kingdom Hearts 3 PlayStation 4 ile Xbox One konsolları için satışa sunulacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>