Kim Swift, Xbox Game Studios Ekibine Katıldı

Çok ses getiren Portal ve Left 4 Dead oyunlarındaki çalışmalarından tanıdığımız Kim Swift, Microsoft tarafından işe alındı ve Xbox Game Studios'taki geliştiricilere katıldı.

Xbox Game Studios, ünlü oyun geliştiricisi Kim Swift’in “yeniliğimizi hızlandırmak ve bulut için oyunlar geliştirmek üzere bağımsız stüdyolarla işbirliği yapmak için” stüdyolarının saflarına katılacağını doğruladı.

Swift’in Studios’a atanması, Microsoft’un bu yılın başlarında yaptığı ve şirketin “konsolsuz” bir akış cihazı oluşturmaya çalıştığını belirleyen ve oyunculara siz onları indirmeden önce oyun akışı yapma olanağı tanıyan bir duyuruyu takip ediyor.

Şirket, Xbox deneyimini doğrudan internete bağlı televizyonlara yerleştirmek için TV üreticileriyle birlikte çalışıyor ve görünüşe göre Kim Swift ‘in uzmanlığı şirketin bu koluna uygulanacak. Bu hamle, Xbox’ın erişimini bir TV veya monitör altında fiziksel donanımın ötesine genişletmeye yönelik daha büyük bir stratejinin parçası olarak görülüyor.

Xbox patronu Phil Spencer, normalde bir konsola veya PC’ye yüzlerce dolar harcamayan bir kitleye ulaşmak istiyor. Bir telefonda yüksek kalitede oyun oynama fikrinin kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyen Spencer, bu yolda önemli bir ismi ekibe katarak kararlılığını gösteriyor. XBox Studios geçtiğimiz dönemde de özel oyunlar için farklı stüdyolar ile çalışmaya başlamıştı. 

Kim Swift, Portal’dan Sonra Kariyer Basamaklarını Hızla Tırmandı

Valve’deki yaratıcı çalışmalarıyla ismini oyun dünyasına duyuran Swift, burada Portal, Narbacular Drop adlı bir WIP portalı tabanlı fizik oyunu demosunu gösterdikten sonra ortaya çıktı ve Gabe Newell tarafından işe alındıktan sonra gösterdiği başarılarla tanınırlığını arttırdı.

Portal’daki çalışmalarını tamamlandıktan sonra Swift, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 ve Half-Life 2’nin bölümsel içeriği de dahil olmak üzere bir dizi başka Valve oyununda da görev aldı.

Valve’den bu yana Amazon Game Studios tarafından işe alındı, Ouya için çalıştı ve Google Stadia ve EA Motive’de görev yapmadan önce Square Enix için Quantum Conundrum oyununu yarattı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol