Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Rakibi Kick, İçerik Üretici Teşvik Programını Duyurdu

Twitch rakibi canlı yayın platformu Kick, İçerik Üretici Teşvik Programını duyurdu. Peki, başvuru için gerekli nitelikler neler? Detaylar haberimizde.

Twitch’in en büyük rakibi olan Kick, küçük yayıncı için getireceğini söylediği İçerik Üretici Teşvik Programı‘nı resmen açıkladı. Peki, söz konusu sistem yayıncılara neler vaat ediyor? Gerçekten de küçük yayıncılar için sürdürülebilir bir gelir modeli yaratıyor mu? Dahası, başvuru için istenen gereksinimler neler?

Son dönemde birçok Türk yayıncıyı bünyesine katan platform, yeni sistemin prototip sürecini 35 yayıncı ile tamamladıklarını aktardı. İçerisinde gamer’ların, içerik üreticilerin, müzisyenlerin ve sanatçıların olduğu bu grubun ortalama eşzamanlı görüntülenme sayısının 10 ila 1.500 arasında olduğu ifade edildi.

İçerik Üretici Teşvik Programının Şartları Neler?

Kick CEO’su Ed Craven, küçük yayıncıların izleyicileri kanallarına çekmek için çok fazla zaman harcadıklarının farkında olduklarını ve bu emeği yeni gelir modeli ile ödüllendirmek istediklerini belirtti. Bilindiği üzere platform, yayıncının abonelik gelirinden yalnızca yüzde 5’lik pay alıyor. Bu, yayın platformları arasında en düşük oran. Craven, İçerik Üretici Teşvik Programı‘nın şu anda sunulanların ötesine uzanan fırsatlar ve faydalar sunacağını söyledi.

kick içerik üretici teşvik programı gereksinimler

Öncelikle programa kaydolmak için üç kriterin karşılanması gerekiyor: Kick’in Hizmet Şartları, Topluluk Yönergeleri ve DMCA Politikasına uymak, onay tikini almak ve sosyal medya hesaplarınızla ilgili bağlantılar ve kendinizle ilgili bilgiler içeren “Hakkında” bölümünü doldurmak. Peki, başvuru için gerekli metrikler neler? Kick’in paylaştığı tablo, küçük yayıncıları zorlayabilecek bazı istatistikler içeriyor. Onlar şöyle:

 • Ortalama İzleyici (Son 30 Gün) – 100
 • Yayın Saati (Son 30 Gün) – 50
 • Yayın Açılmış Gün Sayısı (Son 30 Gün) – 15
 • Ortalama Abone (Son 30 Gün) – 25
 • Sohbetteki Benzersiz Kişi Sayısı (Son 30 Gün) – 500
 • VOD’lar (Son 30 Gün) – 3
 • Takipçi – 1.500

Eğer gereksinimleri karşılıyorsanız, kcip@kick.com adresine email göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Platform, yukarıdaki istatistiklerin asgari düzeyde olduğunu ve karşılanması halinde dahi başvuruların kabul edilmeyebileceğini vurguladı. Daha fazla ayrıntı için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Peki, siz Kick İçerik Üretici Teşvik Programı hakkında ne düşünüyorsunuz? Söylendiği gibi gerçekten küçük yayıncıya destek olabilir mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.