Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kerbal Space Program 2 Bir Kez Daha Ertelendi

Kerbal Space Program 2 dördüncü kez ertelendi. Oyun, 2023 yılının başlarında çıkış yapacak.

Popüler uzay yolculuğu simülasyonunun heyecanla beklenen devamı olan Kerbal Space Program 2, bir başka ertelemeyle daha karşılaştı, bu sefer PC için 2023’ün başlarına ve konsol oyuncuları için yılın ilerleyen zamanlarına itti. Bu dördüncü erteleme oldu, oyun ilk olarak 2020 yılında çıkış yapacaktı ancak görüldüğü üzere oyun 3 yıl boyunca ertelendi.

Bu erteleme, Kerbal ekibinden forum sayfalarında bir güncelleme gören Eurogamer tarafından fark edildi. Kreatif direktör Nate Simpson, “2023’ün başlarında PC’de piyasaya sürülecek olan Kerbal Space Program 2’nin çıkış tarihini o yıl sonra konsol sürümümüzle birlikte taşımak için zor bir karar aldık” dedi. Oyun, ilk olarak Covid-19’un etkisiyle ertelendi. Orijinal oyunun güncelleme süreci de durduruldu.

Kerbal Space Program 2 Çıkış Tarihi

Kerbal Space Program 2
Kerbal Space Program 2, önümüzdeki yıl çıkış yapacak.

Simpson sabırlı hayranlara güvence verdi ve, “Muazzam teknolojik karmaşıklığa sahip bir oyun inşa ediyoruz ve hak ettiği kalite ve cila düzeyine ulaştığımızdan emin olmak için bu ek zamanı alıyoruz. KSP2’nin çeşitli donanımlarda iyi performans gösterdiğinden emin olmaya odaklanıyoruz; oyun, harika grafiklere sahip ve içerik açısından zengin olacak” ifadelerini kullandı.

Kerbal Space Program 2, uzun bir oyun erteleme furyasının en sonuncusu oldu. Sadece geçen hafta GTA Definitive Edition Mobile, Dying Light 2’nin DLC hikayesi, Starfield ve Redfall‘ın 2023’ün ilk yarısına ertelendiği haberlerini aldık. Grafikler geliştikçe ve donanım daha karmaşık hale geldikçe, oyunların yapılması daha fazla zaman ve kaynak gerektirmeye başladı.

Her durumda da umuyoruz ki bu Kerbal Space Program 2‘nin son ertelenmesi olsun. Bu yapım, yeni oyuncular düşünülerek tasarlandı ve bu ekstra geliştirme süresi, arkasındaki ekibe vizyonlarını gerçekleştirme fırsatı verecek. Bakalım nihai ürün nasıl sonuçlanacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.