Kaçakçılıkta Son Nokta: DJI Matrice 600!

Sinema dünyasını hedefleyen DJI Matrice 600, adından kaçakçılıkta söz ettirdi. Bir Amerikan vatandaşının uyuşturucu kaçakçılığında kullanılan DJI Matrice 600, 5000 dolarlık bir değere sahip.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Sınır ötesi kaçakçıları artık drone yöntemine başvurdu. Meksika ve San Dieogo arasında drone ile kaçakçılık yapan bir Amerikan vatandaş yakalandı.

Uzaklığı 1.83 km olan Meksika ve San Dieogo arasında drone ile kaçakçılık yapan vatandaş, 5,9 kilogramlık uyuşturucu ile yakayı ele verdi. Değeri 46,000 dolar olan uyuşturucunun taşınmasını DJ Matrice 600 ile yapan kaçakçı, yakalanma sebebi olarak ilginç bir noktaya imza attı.

Kaçakçıya göre yakalanmasının sebebi dronenin taşıma kapasitesinden daha fazla bir yük taşımaya çalışmasıydı. Uzmanlara göre kaçakçıların dronelere ilgi göstermemesinin sebebi, dronelerin düşük taşıma kapasitesi olması.

Ancak sürekli gelişen teknoloji ile dronelerin taşıma kapasitesi de önümüzde ki yıllarda arttabilir.

DJI Matrice 600 hakkında kısa bir açıklama yapalım.

Yaklaşık 60 cm yüksekliğine sahip DJI Matrice 600, 5000 dolarlık fiyatı ile sinema sektörünü hedeflemektedir.  Çektiği videoları 5 km’ye kadar iletebilir. Ayrıca DJI Matrice 600’de üç adet GPS birimi bulunmaktadır. Canon, Sony, Nikon, Black Magic, Panasonic ve RED gibi ünlü markaların kameraları ile uyumlu olan DJI Matrice 600, 5000 dolar fiyatı ile hala satışlarına devam etmektedir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol