Dünyanın En Zengin İnsanı, Yaşlanmayı Tersine Çevirmek İstiyor

Dünyanın en zengin insanı ünvanını elinde bulunduran Jeff Bezos'un, yaşlanma karşıtı bir biyoteknoloji girişimine yatırım yaptığı bildirildi.

Yakın zaman önce, kendi kurduğu uzay taşımacılığı şirketi Blue Origin ile Ay’ın etrafında unutulmaz bir yolculuk yapan Jeff Bezos, ilginç bir yatırım ile gündemde. MIT Tech Review’un haberine göre yaşlanma sürecini tersine çevirmeyi amaçlayan yeni bir girişim, e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Bezos’tan yatırım aldı.

Bu yılın başlarında kurulan Altos Labs, yıllık 1 milyon dolar maaş gibi astronomik tekliflerle bilim insanlarını işe alan bir araştırma şirketi. Söz konusu haberde Bezos’un, Altos Labs’ın yatırımcıları arasında olduğu yazıyor.

Yaşlanma Karşıtı Biyoteknoloji Şirketinin Yatırımcılarından Biri de Jeff Bezos

Ünlü Milyarder Jeff Bezos

Bezos, geçtiğimiz temmuz ayında kurucusu olduğu Amazon’un CEO’luğundan ayrılmıştı. Şubat ayında personele yazdığı bir mektupta, zamanını uzay araştırma şirketi Blue Origin de dahil olmak üzere hayırsever çabalara ve tutku duyduğu projelere harcayacağını söyleyen milyarder iş insanı, dünyanın en zengin insanı apoletini omzunda taşıyor.

Bezos daha önce de yaşlanma karşıtı araştırmaları finanse etmişti. 2018’de yaşlanma karşıtı tedaviler yapmaya odaklanan biyoteknoloji şirketi Unity Technologies‘e yatırım yapan Amerikalı girişimci, bu alandaki çalışmalara destek olmayı sürdürüyor.

Altos Labs, Yaşlanma Sürecini Tersine Çevirmeyi Amaçlıyor

yaşlanma karşıtı teknoloji

MIT Tech Review’a göre Altos Labs, öncelikle hücreye proteinler ekleyerek kök hücre benzeri bir duruma geri dönmesini sağlayan “yeniden programlama” adı verilen bir teknolojiye odaklanacak. Söz konusu teknolojiyi farelerde uygulayan bilim insanı Shinya Yamanaka, çalışmalarından ötürü 2012 yılında Nobel Ödülü kazanmıştı. Yamanaka, Alto Labs’te bilimsel danışma kurulu başkanı olarak görev yapacak.

Rus yatırımcı ve teknoloji devi Yuri Milner’in Palo Alto’daki malikanesinde yaşlanma karşıtı biyoteknoloji konulu iki günlük bir konferansın ardından kurulduğu bildirilen Altos Labs, Kaliforniya, Birleşik Krallık ve Japonya’da enstitüler kurmayı planlıyor.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol