Rapor: Android Kullanıcılarının Yarısı iPhone SE 2022’ye Geçebilir

Yeni bir rapor, 1,4 milyara kadar Android kullanıcısının iPhone SE'ye (2022) geçmeyi düşünebileceğini ortaya koyuyor. Detaylar haberimizde.

JP Morgan tarafından hazırlanan yakın tarihli bir raporda 1,4 milyara kadar Android kullanıcısının iPhone SE 2022 modeline geçebileceği iddia edildi. Önümüzdeki sene piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone, öncekiler gibi bütçe dostu bir fiyata sahip olacak ve 5G teknolojisini destekleyen ilk iPhone SE modeli olacak.

Google’ın verilerine göre dünya çapında yaklaşık 3 milyar aktif Android cihazı var. İnsanlar birden fazla cihaza sahip olduğundan, dünya genelinde yaklaşık 2,5 milyar Android kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor. Başka bir deyişle, JP Morgan raporu, tüm Android kullanıcılarının yarısının iPhone SE 2022 modeline geçmeyi düşünebileceğini belirtiyor.

iPhone SE 2022, Serideki İlk 5G’li Model Olacak

iphone se 2022
iPhone SE 3, bütçe dostu bir fiyat ile karşımıza çıkacak.

Raporda, yeni bütçe odaklı iPhone’un, 5G iPhone’ları pahalı buldukları için Android’de kalmaya devam eden kullanıcıları Apple’ın saflarına çekebileceği vurgulanıyor. Geçmişte iki iPhone SE modeli daha piyasaya sürülmüştü, ancak buna rağmen Android tarafından büyük çaplı bir geçiş olmamıştı. Ayrıca Android’in pazar payının yıldan yıla küçüldüğünü gösteren herhangi bir veri de yok.

Elbette bu durum, iPhone SE 2022 modelinin satış rekorları kırmasına veya milyonlarca Android kullanıcısını kendisine çekmesine engel değil. SE serisindeki üçüncü iPhone’un 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Gücünü A15 Bionic çipinden alacağı tahmin edilen cihaz, tasarım olarak iPhone XR’a benzeyecek.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol