iPhone 8’in Üretim Hattı Görüntülendi

iPhone 8 hakkındaki sızıntıların bir diğeri daha Apple'ın üretim ortağı Foxconn'un fabrikalarından geldi. Yeni modellerin üretim hattına ait olduğu iddia edilen videolar, iPhone 8'in merakla beklenen tasarımına dair ipuçları içeriyor.

Apple’ın merakla beklenen sıradaki telefonu iPhone 8′in üretimi başladı. Foxconn fabrikalarında üretimi devam eden iPhone 8’ler videoya çekildi ve üretim hattının iki farklı ucunu gözler önüne seren içerikler paylaşıldı. Seri üretim aşamasına geçmesiyle, gecikme haberlerinden ötürü hayal kırıklığına uğrayan teknoloji tutkunlarını sevindiren iPhone 8’in Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Çin’in sosyal medya siteleri üzerinden hızlı bir biçimde yayılan videolar, kısa süre içinde yüksek izlenme oranlarına sahip oldu.

Teknoloji dünyasına ait sızıntıları sayesinde belli bir üne kavuşan Benjamin Geskin’in Twitter hesabı üzerinden paylaştığı videolar, iPhone 8’in üretim hattını gözler önüne seriyor. Son derece güvenli ve kapalı bir sisteme sahip olan Foxconn fabrikasında, açık bir şekilde video kaydı yapan kişinin cesareti gerçekten hayranlık uyandırıcı. Videoların kalitesi çok yüksek olmasa da yeni iPhone modelleri hakkındaki detayları görmek mümkün.

Foxconn, Amerika Birleşik Devletleri topraklarında da üretim tesisleri açmayı planlıyor. İş gücünün Asya pazarına göre daha pahalı olduğu ABD’de yapay zeka destekli robotların bulunduğu üretim hatlarına sahip olacağı söyleniyor. Gelecek iPhone modellerini baştan sonra robotların üretebileceğini tahmin etmek hiç de zor değil. Ancak şimdilik binlerce işçinin bulunduğu hatlarda imal edilen iPhone’ların seri üretimi, sorunsuz şekilde tamamlanmaya çalışılıyor.

Eylül ayında düzenlenecek olan resmi lansman etkinliği ile tanıtılacağını tahmin ettiğimiz iPhone 8, iPhone’un 10. yılında piyasaya sürüleceği için ayrı bir öneme sahip. Bu seride devrim niteliğinde adımlar atmak isteyen Apple’ın boydan boya OLED ekran teknolojisine geçmesi bekleniyor.

Yaklaşık 6 aydır hemen hemen her gün yaşanan iPhone 8 sızıntıları, cihazın tasarımını büyük ölçüde ortaya koymayı başardı. Üretim hattından sızdırılan videolar da tasarımı destekler nitelikler taşıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>