iPhone 8, Güç Düğmesinde TouchID Özelliğiyle Gelebilir

iPhone 8'in parmak izi okuyucusunu nerede konumlandıracağı herkes tarafından merak ediliyor. Son teoriler, güç düğmesini işaret ediyor.

Apple’ın önümüzdeki sonbaharda tanıtmasını beklediğimiz iPhone 8 hakkında bugüne dek ortaya çıkan bütün sızıntılar, daha önceki hiçbir iPhone modelinde görmediğimiz özelliklere işaret ediyor. Boydan boya OLED ekran, yerini ekrana bırakmış olan Home butonu ve ekranın yan yüzünde biraz daha uzun bir alan kaplamaya başlamış olan güç düğmesi bunlardan sadece birkaçı. Cihazın sızdırılan görselleri ve ortaya çıkan söylentilerin ardından son günlerin en popüler teorisi, Apple’ın tasarım değişikliğine giderek TouchID özelliğini güç düğmesine yerleştireceği üzerine odaklanıyor.

Normalde olduğundan biraz da uzun bir alanı kaplayan yeni güç düğmesi, ortaya çıkan bütün görsellerde dikkat çekiyor. Son olarak sızdırılan görsel, mobil cihazlara kılıf üreten bir üreticiden geldi. Ellerindeki ölçülere göre oluşturduğu yeni iPhone 8 tasarımı, öncekilerden çok da farklı değil.

Apple’ın OLED ekrana parmak izi okuyucu gömmek konusunda zorlandığı ayyuka çıkmış durumda. Bu sebeple geriye kalan seçenekler de belli. Ya cihazın arka paneline bir parmak izi okuyucu yerleştirecekler ya da yan yüzeyleri kullanmaları gerekecek.

Yan yüzeylerde bulunan güç düğmelerine parmak izi okuyucu özelliği gömmek yeni geliştirilmiş bir formül değil. Farklı markalardan cihazlarda, aynı özelliğe sahip ve stabil çalışan güç düğmeleri kullanıldı. Ancak Apple için bu yeni bir yöntem. Önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinin daha geniş ve daha fonksiyonel düğmeler ile geleceğine şüphe yok. iPhone 8’in bu seriyi TouchID özelliğine sahip güç düğmesi ile başlatabileceğini söyleyebiliriz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>