Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

iPhone 15 Pro Geekbench’te Ortaya Çıktı

Yeni bir sızıntıya göre, iPhone 15 Pro'nun performansı neredeyse Macbook seviyelerine çıkacak.

Yeni bir sızıntı, iPhone 15 Pro da dahil olmak üzere akıllı telefonları ve tabletleri için yeni nesil Apple işlemcilerinin performansını ortaya çıkardı. Yeni A17 Bionic, 3nm sürecini temel alacak ve şimdiye kadar gördüğümüz en verimli ve en hızlı işlemci olacak. Merakla beklenen bu yeni nesil işlemcinin Geekbench sonuçları bugün ortaya çıktı.

Sızıntı, en son GeekBench 6 kıyaslama platformunda A17 Bionic’i bulan bilinen bir teknoloji YouTuber Max Tech’ten geldi. Şimdiye kadar bildiklerimize göre yakında çıkacak olan A17 Bionic, iPhone 15 Pro ve Pro Max gibi cihazlara güç sağlayacak ve TSMC’nin 3nm sürecini temel alacak. Yeni son teknoloji işlem, yakında çıkacak olan A17 Bionic işlemcisinin daha enerji verimli olmasını sağlarken aynı zamanda genel olarak iyileştirilmiş performans sunacak.

iPhone 15 Pro’nun Geekbench Puanları

iPhone 15 Pro Geekbench'te Ortaya Çıktı

Bununla birlikte, gelişmiş yarı iletken üretim teknolojisi aynı zamanda daha yüksek üretim maliyeti anlamına da gelebilir. Özetle teknoloji devi iPhone 15 Pro modellerinin fiyatını yükseltebilir. Benchmark puanlarına bakıldığında A17 Bionic, tek çekirdek testinde 3986 puan, GeekBench 6 çok çekirdek testinde ise 8841 puan almayı başardı. Bu yonga setinin bir MacBook’ta sunulan performansla neredeyse rekabet ettiği düşünüldüğünde, bu oldukça etkileyici.

Buna karşılık, A16 Bionic özellikli iPhone 14 Pro, tek çekirdek ve çok çekirdek testlerinde sırasıyla 2504 ve 6314 puan elde etmişti. Bu, A17 Bionic’in önceki modele göre tek çekirdekte yüzde 60’a yakın bir performans artışı ve yüzde 40 çok çekirdekli performans yükseltmesi sunduğu anlamına geliyor. Bunun hala doğrulanmamış bir rapor olduğunu unutmayın, bu nedenle bu haberi şimdilik spekülasyon olarak kabul edin.

Yine de işlemcinin üretim süreci 3nm teknolojisine geçiş yapacağı için, yukarıdaki puanların doğru çıkma olasılığı yüksek. Yüzde 60’a yakın bir performans artışı inanılmaz gözükse de, imkansız değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.