Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’de LTPO OLED Ekran Kullanılacak

En son çıkan habere göre, 2023 yılında iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max cihazlarında LTPO OLED ekranlar kullanılacak.

2021, Apple’ın iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te LTPO OLED teknolojisini ilk kez benimsediği yıl olacak. Bu ekran ilerlemesi önemli avantajlara sahip olmakla birlikte, muhtemelen birim başına yüksek fiyatından dolayı yaygın olarak benimsenmemiştir. Bununla birlikte, bir analist, LTPO OLED’in 2023 yılına kadar benimseme oranında LTPS’yi geçeceğini ve iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’de kullanacağını söylüyor.

iPhone 13 Pro

Ross Young, LTPO OLED teknolojisinin önümüzdeki birkaç yıl içinde LTPS’yi nasıl geçmesini beklediğini Twitter’da paylaştı. ABD pazar payından bahsederken, bu teknolojiyi kullanan iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in piyasaya sürülmesinin benimseme oranının artmasına yardımcı olacağına inanıyor. Şu anda, Samsung’un bu ekranların tek sağlayıcısı olduğu bildiriliyor ve bu ekleme, nihayetinde Apple’ın yakında çıkacak olan premium iPhone’larına bu 120Hz yenileme hızı için destek verecek.

Daha sonra, üreticinin Apple’a hem kalite hem de miktar vaat edebileceğini varsayarak, LG Display karışıma eklenebilir. Önceki bir rapora göre, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te LTPO OLED kullanmak, onlara yüzde 20’ye kadar artırılmış güç verimliliği sağlayacak. Bunun nedeni, bu teknolojinin iPhone’un ekranında neyin gösterildiğine bağlı olarak yenileme hızını dinamik olarak 1 Hz ile 120 Hz arasında değiştirebilmesidir. Örneğin, telefonunuz statik bir görüntü gösterirse, pil ömrünü korumak için yenileme hızı mümkün olan en düşük değere düşecektir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.