iPhone 12 Ailesi Batarya Kapasitesi Belli Oldu

Teknoloji devi Apple’ın iPhone 12 modellerinde kullandığı bataryaların kapasiteleri ortaya çıktı.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu gerçekleştirdiği iPhone 12 ailesinin batarya kapasiteleri ortaya çıktı. İşte iPhone 12 ailesinin batarya kapasiteleri.

iPhone 12 ailesi iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro modelleri olmak üzere dört farklı modelden oluşuyordu. Kısa bir süre önce RAM kapasiteleri ortaya çıkan iPhone 12 ailesinin şimdi de batarya kapasiteleri ortaya çıktı. Daha önceden ortaya çıkan bilgilere göre, 12 Mini ve 12 modellerinde 4 GB RAM, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde ise 6 GB RAM ile birlikte gelecek. Batarya kapasitelerine gelecek olursak, iPhone 12 modelinin bataryası 2.815 mAh kapasiteli olacak. iPhone 11 modelinin bataryasının 3.110 mAh kapasiteli olduğunu düşündüğümüzde iPhone 12’de Apple’ın çok daha düşük kapasiteli bir batarya tercih ettiğini görüyoruz. Analistlere göre Apple bu batarya kapasitesinde düşüşü 5 nm işlemci ile kapatacak. iPhone 12 Mini modeli ise 2.227 mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte gelecek ve bu kapasitedeki bir akıllı telefonunu nasıl tam günü çıkartacağı merak konusu.

Apple’ın iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelinde kaç mAh kapasiteli bir batarya kullanacağı ise belirsizliğini koruyor. Sızıntılara göre Apple iPhone 12 Pro modelin 2.775 mAh kapasiteli bir atarsa kullanacakken, iPhone 12 Pro Max modelinde ise 3.687 mAh kapasiteli bir batarya tercih edecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol