iOS 15.2 Beta 2 iPhone 13 Pro’ya Makro Özelliğini Getiriyor

Teknoloji devi Apple iOS 15’in yeni güncellemeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. iOS 15.2 üzerinde çalışan Apple’ın sunacağı yeni özellik ortaya çıktı.

Apple’ın WWDC 2021 etkinliğinde duyurusunu yaptığı yeni mobil işletim sistemi iOS 15’e yeni özellikler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda yeni iPhone 13 ailesinin duyurulmasının ardından indirmeye sunulan iOS 15 işletim sistemi için şu sıralar iOS 15.2 Beta 2 sürümü test ediliyor. Apple iOS 15.2 Beta 2 iPhone 13 Pro modelleri için faydalı bir özellik ekleyecek.

iOS 15.2 Beta 2 iPhone 13

iOS 15.2 Beta 2 iPhone 13 Pro Kameralarına Makro Modunu Getiriyor

iOS 15.2 Beta 2 iPhone 13 Pro kamera uygulamasına makro modunu etkinleştirme tuşu ekliyor. Bu tuş ile birlikte kullanıcılar kolay bir şekilde iPhone 13 Pro modellerinin makro özelliğini aktif hale getirebiliyor.

Yeni güncelleme ile birlikte makro mod, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin kamera uygulamasının içerisinde nesneye yaklaşılması durumunda ekranın sol alt kısmında yer alan çiçek ifadesine dokunularak açılıp kapatılabilecek.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro Max kullanıcılarının bu özelliği kullanabilmesi için beta sürümü yükledikten sonra Ayarlar – Kamera – Otomatik Makro özelliğini kapatmaları gerekiyor.

ios 152 beta 2 iphone 13 proya makro ozelligini getiriyor 2

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin kamerası makro fotoğrafçılık konusunda başarılı olsa da bu özellik otomatik olarak aktifleştiği için kullanıcıların fotoğraf çekmesi zorlaşıyordu. iOS 15.1 ile özelliği tamamen kapatma seçeneği ekleyen Apple’ın iOS 15.2 ile birlikte birlikte bu özelliği kullanıcıların kamera uygulaması içinden yapabilmesine imkan tanıyacak. Son olarak iOS 15.2 sürümünün ne zaman çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol