Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

IO Interactive’in James Bond Oyunundan Yeni Bilgiler

Hitman serisi ile tanınan IO Interactive'in üzerinde çalıştığı James Bond oyunundan yeni bilgiler geldi.

Edge dergisinde yayımlanan IO Interactive CEO’su Hakan Abran röportajı sayesinde edindiğimiz bilgilere göre, Project 007 olarak bilinen oyun ile ilgili birçok yeni bilgi edinme şansı yakaladık. Hitman serisi ile tanıdığımız IO Interactive’in yakında çıkacak James Bond oyunu, eski filmlerin yerine Modern Bond filmlerinden ilham alacak.

Oyun henüz geliştirme aşamasının başlarında olduğu için bilgiler henüz kısıtlı ancak Hakan Abran, en azından oyunun genel atmosferi, amacı ve oyunculara yaşatacağı deneyim hakkında bazı detaylar paylaştı. Gelen bilgilere göre, Roger Moore filmlerinden ziyade Daniel Craig filmlerine yakın bir üslup göreceğiz ve Hitman oyunlarının aksine çok daha senaryo odaklı bir yapım deneyimleyeceğiz.

James Bond Oyunu 2025’e Kadar Gelmeyecek

IO Interactive'in James Bond Oyunundan Yeni Bilgiler

Hakan Abran, oyunu “en üst düzey casusluk fantezisi” olarak tanımladı. Buradan yola çıkarak James Bond oyununun, Hitman oyunlarına göre daha fazla teçhizat odaklı ve hatta, belki de daha az cinayet odaklı hedefler içeriğini düşünüyoruz.

IO’nun Project 007 isimli yapımı, Kasım 2020’de kısa bir CGI fragmanıyla duyuruldu ve bunu kısa sürede stüdyonun web sitesinde geliştirme ekibine katılmak üzere “seçkin yetenekler” arayan bir dizi iş ilanı izledi. IO’nun geçen yılki mali raporunda şirketin mevcut ve gelecek mali yıllar için gelirde bir düşüş beklediği belirtildi ve bu da Project 007’nin Mart 2025 sonrasına kadar piyasaya sürülmeyebileceğini öne sürdü.

Son olarak, bu yıl iki farklı Bond oyununun piyasaya sürüldüğünü de hatırlatmadan geçmeyelim. N64 klasiği GoldenEye 007‘nin yenilenen sürümü Ocak ayında Xbox ve Switch’te yayımlandı. Apple Arcade’e özel Cypher 007 isimli proje ise Eylül ayında çıktı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.