Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Intel Core i9 13900K Performans Testlerinde Zirveye Yerleşti

Amiral gemisi Raptor Lake işlemcisi Intel Core i9 13900K, CPU Mark lider panosunu geçerek yayın öncesi karşılaştırmalarda gücünü gösterdi.

Intel Core i9 13900K, Raptor Lake olarak da bilinen ve şirketin yaklaşmakta olan 13. Nesil serisindeki en güçlü işlemci olacak ve LGA 1700 soketi için bir tür öncü görevi görecek. Resmi çıkış tarihinden hala biraz uzakta olsak da, sürüm öncesi karşılaştırmalar amiral gemisi işlemcinin potansiyel olarak endüstri lideri performans seviyesini şimdiden sergilemeye başladı.

PassMark’ta (TUM_APISAK tarafından tespit edildi) dört Intel Core i9 13900K kıyaslama girişi yayınlandı. CPU Mark’ta ortalama 54.433 puana sahip olan işlemci, yazılımın lider panosunda üst sıralarda yer aldı ve bu yıl sisteminiz için satın alabileceğiniz en iyi oyun işlemcisi olacağını iddia etti ki performans sonuçlarına bakınca da bu iddia yersiz değil.

Intel Core i9 13900K Performansıyla Göz Doldurdu

Intel Core i9 13900K

Intel Core i9 13900K özelliklerinin kağıt üzerinde zaten harika göründüğü göz önüne alındığında, nedenini anlamak zor değil. Sekiz performans çekirdeği, 16 verimlilik çekirdeği, 24 iş parçacığı ve 5,8 GHz turbo boost saatiyle övünen, mutlak bir güç merkezi olacak şekilde öne çıkan bu işlemcinin, fiyatı ile cüzdanlarımızı boşaltması da oldukça muhtemel.

Tabii ki, TDP’si 250W’a ulaştığı için etkili bir şekilde soğutabiliyorsanız, yani çipten en iyi şekilde yararlanmak için elinizde en iyi sıvı soğutuculardan bir tanesi olması gerekecek.

Şirketin 27 Eylül’deki Intel İnovasyon etkinliği sırasında 13900K dahil 13. Nesil Intel Core serisi hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz ancak bu, AMD’nin Ryzen 7000 işlemcilerini piyasaya sürmeyi planladığı günle aynı gün, bu da muhtemelen Intel’in en yeni silikonu için değerli bir eşleşme olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.