Insurgency: Sandstorm’un Hikaye Modu İptal Edildi!

Insurgency: Sandstorm’un hikaye modu bugün gelen haberle birlikte iptal edildi. Geliştirici çok oyunculu moda odaklanacak.

2017 yılında piyasaya sürülen Insurgency: Sandstorm, New World Interactive imzası taşıyor. Focus Home Interactive tarafından yayınlanan oyun geçtiğimiz aylarda yeni bir hikaye modu ile gündeme gelmişti.

Bugün gelen haberler ile oyuna eklenmesi beklenen hikaye modu yalan oldu diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda açıklama yapan New World Interactive, oyun içerisine yeni bir hikaye modu getireceğini açıklamış ve çalışmalara başlandığını belirtmişti. Bu duyurudan aylar sonra geliştirici bir blog yazısında hikaye modunun iptal edildiğini açıkladı. Hikaye modunun neden iptal edildiği hakkında da bilgi veren New World, oyun dünyasının çok oyunculu oyunlara daha sıcak bakması olduğunu belirtti. Geliştiricinin küçük bir stüdyo olduğunu düşünürsek alınan kararda oldukça mantıklı bir davranış olarak görülüyor. Oyunun yaratıcıları arasında yer alan Andrew Spearin’de alınan bu kararla birlikte ekibi terk etti.

Şu sıralarda oyunun tasarımını Michael Tsarouhas yönetiyor. Alınan yeni kararlar ile ekibin tüm odağı artık çok oyunculu modlar olacak. Buna ek olarak Sandstorm artık gerçekçi dünya ve gerçekçi çatışma alanlarını konu almayacak. Bunların yerine oyun modern dünyayı ele alacak ve modern senaryolardan esinlenilerek ilerleyecek. Alınan kararlar ile oyuna daha geniş haritalar ve daha zengin içerikler getirilecek. Oyun içerisine günümüzde popüler olan dronlar da eklenecek. Oyuncular helikopterlerin yanı sıra bu dronları da saldırılarda kullanabilecekler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol