Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram`da Kaybolan Takipçi Sorunu!

Instagram bu kez kaybolan milyonlarca takipçi sorunu ile gündemde.  Selena Gomez, Ariana Grande, James Charles ve Zach Clayton gibi ünlü hesaplarda milyonlarca takipçinin bir anda kaybolması sosyal medyanın gündemine oturdu.  Oluşan problemle ilgili olarak James Charles ve Zach Clayton konuyla ilgili tweet attılar. Ayrıca yine gün içinde pek çok kullanıcı aynı sorunu kendilerininde yaşadığını yazdılar.
Instagram tarafından ise kaybolan takipçi problemi ile ilgili resmi bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada sorunun araştırıldığı belirtildi.

Daha önce Fast Company tarafından yapılan bir haberde, Instagram`ın sahte hesaplara karşı savaç açtığını ve bunların çok yakında silineceğini belirtmişti.  Instagram ise 2-3 ay önce bu tarz takipçilerin tespit edilebilmesi için yeni ve daha gelişmiş bir algoritma üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Kaybolan milyonlarca takipçinin ise sahte ve bot hesaplarla ilgili olup olmadığı henüz resmi açıklama gelmediği için bilinmiyor.  Fakat sosyal medya devine yakın kaynaklar ise bu durumun bir sahte/bot hesap temizliğinden kaynaklandığını belirtiyorlar.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.