Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Uzun Story Atma: Hikaye Süresini Artırma Hilesi!

Instagram'da 60 saniyelik hikaye sınırına takılı kalmamak için bu içeriğimizde anlattığımız yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Instagram uzun story atma önceden 15 saniye sınırına takıldığımız için çok daha sinir bozucuydu ancak hikaye süresini 60 saniye olarak güncelleyen şirket, bir nebze olsun süre uzatmayı kolaylaştırdı. Bir dakikadan kısa video çekecekseniz sıkıntı yok ancak bir dakikayı geçtiğiniz anda video uzunluğunun ne olursa olsun parça parça kırpılacak.

Şimdi asıl noktaya gelelim. Bu 60 saniyelik sınırdan daha uzun bir video yayınlamak isterseniz ne olur? Ayrıca, story sınırının 60 saniyeye uzatılmasına rağmen hala 15 saniyelik sınır ile karşılaşanlara denk geliyoruz. Bu içeriğimizde, Instagram’da 15 saniyeden uzun hikaye paylaşamıyorum diyenlerin 60 saniye sınırına geçmek için izlemesi gereken adımları da anlatıyoruz.

Üç farklı yöntem ile hem Instagram üzerinden hem de programlı olarak Instagram uzun story atma yöntemlerini aşağıda sizler için derledik. Lafı daha fazla uzatmadan, hikaye süresi arttırma yöntemlerimize geçelim.

Instagram Uzun Story Atamıyorum Neden?

Instagram Uzun Story Atma: Hikaye Süresini Artırma Hilesi!

Instagram‘da hikaye paylaşırken, uygulamanın kamerasını kullanarak 60 saniyeden uzun story atmanız mümkün değil. Bu yüzden, videoları otomatik olarak bir Instagram hikayesine art arda yüklenebilecek 15 saniyelik bölümlere bölen ve kesintisiz tek bir klipmiş gibi görünmesini sağlayan bir uygulama kullanmanız gerek. Bunun sebebi ise video sınırı 60 saniye bile olsa, Instagram otomatik olarak 15 saniye olarak bölüyor.

App Store’da bunu yapabilen tonlarca uygulama mevcut. Bazıları ücretsiz ancak bazıları paralı. Bazıları kelimenin tam anlamıyla sizi bir uygulama içi satın alma satın almanız için kandırmaya çalışıyor, bazılarında filigran var ve bazılarında aşırı düzeyde reklam görüyorsunuz. Bu yüzden, Instagram uzun story atma için kullanabileceğiniz ücretsiz ve reklamsız en iyi uygulamayı bulduk.

Split Video, Instagram uzun story atamıyorum diyen herkesin derdine derman olacak bir yazılım. Uygulamanın kullanımı tamamen sınırlı reklam desteğiyle ücretsiz. Bu yüzden, uygulamayı hiçbir ödeme yapmadan rahatça kullanabilirsiniz. Videolarınıza filigran eklemediği için de endişelenmenize gerek yok. Son olarak, uygulamanın kullanımı çok basit.

Instagram Uzun Story Atma: Hikaye Süresini Arttırın

Instagram Uzun Story Atma: Hikaye Süresini Artırma Hilesi!

 • 1) App Store veya Google Play üzerinden Split Video‘yu indirin ve uygulamayı başlatın.
 • 2) Select Video kısmına dokunun ve bölmek istediğiniz videoyu seçin. Varsayılan olarak, uzun video her biri 15 saniyelik daha küçük parçalara bölünecek ki bu uzun story atmak için ideal ancak daha uzun 5-6 dakikalık videolarınız için 60 saniyeye kadar story bölmeyi seçerek rahat rahat da yükleyebilirsiniz.
 • 3) Videolarınıza göz atın ve 60 saniyeden uzun olan yüklemek istediğiniz videoyu bulun. Choose‘a dokunarak doğru videoyu seçtiğinizi onaylayın.
 • 4) Ardından video, onu 15 saniyelik bölümlere ayıracak olan uygulamaya aktarılacak. Yüklemek istediğiniz videonun 67 saniye olduğunu varsayalım, videonuz 15+15+15+15+7 olarak bölünecek. Yukarıda söylediğim gibi, 60+7 saniye olarak da bölebilirsiniz.
 • 5) Splits and Save Clips‘e dokunun.
 • 6) Daha kısa klipler daha sonra galerinize kaydedilecek ve bir onay mesajı size dışa aktarmanın tamamlandığını bildirecek.
 • 7) Artık, 60 saniyeden uzun videolarınızı gönül rahatlığıyla ve doğru sıra ile hikayenizde paylaşabilirsiniz.
 • 8) Nihayet, Instagram uzun story atamıyorum derdi bitti. Artık doğru sıra ile tek bir tuşla hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Instagram Story Uzun Video Atma (Programsız)

Instagram Uzun Story Atma: Hikaye Süresini Artırma Hilesi!

Instagram artık doğrudan uygulamadan daha uzun videolar yayınlamanıza izin veren bir güncelleme aldı ve hikaye sınırı 15 saniyeden 60 saniyeye çıktı ancak ufak bir kafa karışıklığı da yaşattı. Halen, Instagram’da 15 saniyeden uzun hikaye paylaşamıyorum diyenler mevcut ancak bunun nedeni biraz karmaşık. Evet, 60 saniyelik hikaye atabilirsiniz acnak Instagram bunları otomatik olarak her biri 15 saniyelik küçük parçalara bölecek.

Aynısı, yüklemek istediğiniz videoyu Instagram içindeki Kamerayı kullanarak kaydederken de geçerli olacak. Sırf bu yüzden, Instagram Hikayenizde yayınlamak istediğiniz video bir dakikadan uzunsa yukarıda belirtilen uygulamayı kullanmanızı öneririz.

Sebebi ise basit. Resmi uygulamayı kullanarak 1 dakikalık 9 saniyelik bir video yüklemek istediniz diyelim. Uygulama, videoyu 15 saniyelik dört bölüme ayıracak; bu, 15 + 15 + 15 + 15 = 60 saniye olarak ayarlayacak ve 9 saniyelik gereksiz olan son kısım kaldırılacak. Bu yüzden, Instagram uzun story atma sınırını yukarıda anlattığımız hilemiz ile aşmış olacağız.

Canlı Yayın Açarak Instagram Uzun Story Atma

Instagram Uzun Story Atma: Hikaye Süresini Artırma Hilesi!

Yukarıda belirtilen iki yöntemin en büyük dezavantajı, videolarınızın yüzde 100 kusursuz olmaması diyebiliriz. Instagram Hikayeleri otomatik olarak sırayla oynatılsa da, bir klibin bitip diğerinin başladığı yerde biraz kesinti yaşanacağı için takipçileriniz için biraz can sıkıcı olabilir. Videonuzun tam bir bütün olmasını istiyorsanız, önce canlı yapmayı deneyin.

Canlı yayın açarak, 60 saniye sınırını aşabilirsiniz. Uygulamanın canlı yayın videoları en fazla 4 saat uzunluğunda olabilir ancak 60 saniyeden kat kat daha fazla olduğu için bu da garanti bir yöntem.

Instagram inanılmaz derecede popüler çünkü takipçilerinizle fotoğraf ve video çekmek ve paylaşmak için mükemmel bir platform ancak bir dakikadan daha uzun bir video yüklemek istediğinizde Instagram’ın süre kısıtlamaları can sıkıcı olabiliyor. Akılda kalıcı, yüksek kaliteli ve ilgi çekici bir videoyu 15 saniyeye sığdırmak kolay değil ama yukarıdaki yöntemlerimiz ile artık mümkün.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.