Instagram Profil Fotoğrafı İndirme Nasıl Yapılır? (Tam Boy)

Bu yazımızda, Instagram profil fotoğrafı indirme işlemini nasıl yapabileceğinizi sizlere anlatıyoruz.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme Nasıl Yapılır? – Instagram, kullanıcıların profil fotoğraflarının büyütülmüş halini görmenize izin vermez. Bir kişinin profiline girdiğinizde gördüğünüz tek şey, sol üst köşedeki küçük bir fotoğraftır. Pek çok insan, meraktan veya başka nedenlerden Instagram profil fotoğrafı büyütmenin veya indirmenin pratik bir yolunu arıyor. Eğer onlardan biriyseniz, doğru yerdesiniz.

Instagram profil fotoğrafı indir

Instagram uygulamasında profil resminize dokunup basılı tuttuğunuzda, mevcut fotoğrafınızı değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz, ancak indirme seçeneği yoktur. Öte yandan PC’de, kendi profil fotoğrafınızı sağ tıkladıktan sonra, küçük halini bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Peki, herhangi bir Instagram kullanıcısının profil resmini orijinal boyutunda indirmek istiyorsanız ne yapmalısınız?

Instagram Profil Fotoğrafı İndir

Instagram profil resimlerini, hikayelerini, videolarını ve daha fazlasını çeşitli siteler aracılığıyla indirebilirsiniz. Instagram profil fotoğrafını tam boyutta indirmek veya görüntülemek için Instadp gibi araçlar işinizi fazlasıyla görecektir. Fakat resmin kalitesi orijinal olanla aynı olmayacaktır. Çünkü bir fotoğrafı profile yüklediğinde boyut değişmiş oluyor. Dolayısıyla söz konusu fotoğrafı indirirken kalite düşecektir.

Herhangi bir kullanıcının Instagram profil fotoğraflarını PC veya mobil cihazda tarayıcınızı açarak indirmek için aşağıdaki adımlarını izleyebilirsiniz.

Instagram Profil Resmi İndirme Sitesi

Instadp

Instagram profil fotoğrafı indirme

Instagram profil fotoğrafı indirmek veya büyütmek için Instadp’nin araçlarını kullanabilirsiniz.

 1. Öncelikle instadp.com‘a gidin.
 2. Ana sayfada ‘Profile Pictures Downloader’ bölümüne tıklayın.
 3. Karşınıza çıkan kutucuğa, profil resmini indirmek istediğini kullanıcıyı yazın.
 4. Full Size sekmesine bastıktan sonra alttaki Download butonuna tıklayarak fotoğrafı cihazınıza indirebilirsiniz.

Not: Instagram hikayelerini de Instadp kullanarak indirebilirsiniz.

IZUUM

Instagram profil resmi indirme

Instagram profil fotoğrafı indirme veya görüntüleme için kullanabileceğiniz sitelerden biri olan IZUUM, Instadp’ye benzer şekilde çalışıyor. Instagram profil resimlerini indirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. izuum.net adresine gidin
 2. İndirmek istediğiniz profil resminin kullanıcı adını girin.
 3. Fotoğrafa sağ tıklayın ve cihazınıza kaydedin

Android’de Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Instagram profil resmi indir

Google Play Store’da Instagram profil resmi indirmek için bir uygulama arıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Profil resmini indirmek istediğiniz kişiyi bulun.
 3. Bu kişinin kullanıcı adını panonuza kopyalayın veya bir yere yazın.
 4. Play Store’a gidin ve InstaProfile gibi ücretsiz bir Instagram profil resmi indirme uygulaması indirin.
 5. Daha önce kopyaladığınız kullanıcı adını uygulamada istenilen yere yapıştırın.
 6. İndir’e tıklayın (disket simgesine tıklayın).

iPhone’da Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Instagram profil fotoğrafı büyütme

iPhone kullanıcıları için App Store’da Instagram profil resimlerini indirmek için bazı ücretsiz uygulamalar bulunmaktadır. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Profil resmini indirmek istediğiniz kişiyi bulun.
 3. Bu kişinin kullanıcı adını panonuza kopyalayın veya bir yere yazın.
 4. Uygulama mağazasına gidin ve IGProfile gibi ücretsiz Instagram profil fotoğrafı indirme uygulamasını yükleyin.
 5. Uygulamayı başlatın.
 6. Kullanıcı adını gerektiği yere yapıştırın.

Instagram profil fotoğrafı büyütmek ve indirmek için yukarıdaki web sitelerini veya uygulamaları tercih edebilirsiniz. Sosyal medya devi, bu tür eylemler için çoğu siteye sınırlamalar getirse de, ister PC’de isterse mobil cihazlarda Instadp ve IZUUM üzerinden bu engeli aşabilirsiniz. InstaProfile ve IGProfile gibi uygulamaları ise sırasıyla Android ve iOS cihazlarda Instagram profil fotoğrafı indirme için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Dilerseniz, Instagram beğeni sayısı gizleme, Instagram beyaz ekran sorunu çözümü ve bilgisayardan Instagram’a video yükleme gibi diğer rehberlerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol