Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram, Önemli Bir Alışveriş Özelliğini Test Ediyor

Birçok küçük işletmenin yer aldığı bir platform olan Instagram, işletme sahipleri ve müşteriler arasında bağ kurulabilmesi adına platforma yeni iletişim özellikleri getiriyor.

Meta, çarşamba günü yaptığı açıklamada Instagram’da belirli işletmelerde yeni bir Teklif Al seçeneğini test ettiğini duyurdu. Yeni seçenek, işletmelerin bir diyaloğa başlamadan önce müşterilere sormak için özel sorular oluşturmasına olanak tanıyacak. Müşteriler oluşan anketi doldurduktan sonra, bir işletmeden bir ürün veya hizmet hakkında hızlı bir şekilde fiyat teklifi isteyebilecek.

Belirli işletmeler artık işletme profillerine bir teklif al butonu koyabilir veya hikayelerine etiket olarak ekleyebilir. Yeni özellik, müşterilerin ve işletmelerin platformda birbirleriyle etkileşim kurmasını kolaylaştıracak. Meta, yeni seçeneğin işletmelerin müşteri adayları oluşturmasını ve konuşmaları yönetmesini kolaylaştırmasını amaçladığını söyledi.

Instagram, WhatsApp ile Entegre Ediliyor

Instagram

Meta ayrıca, uygulamalarında bir dizi başka özellik sunuyor. Örneğin Messenger’da işletmelerin, müşterilere promosyon ve kampanya mesajı göndermesine olanak tanıyan yeni bir özellik geldi. Şirket ayrıca, WhatsApp sohbetinde açılan Facebook ve Instagram reklamları oluşturmayı da kolaylaştırıyor. Küçük işletmelerin yeni müşteriler bulması ve daha hızlı büyümesi için doğrudan WhatsApp Business uygulamasından reklam oluşturulabilecek.

Ayrıca, işletmelerin Messenger ve DM üzerinden müşteri mesajlarını yönetmesine olanak tanıyan sohbet hizmeti küçük bir testin parçası olarak WhatsApp ile entegre ediliyor. Meta, iletişimi merkezileştirerek işletmelerin mesajları daha iyi yönetebileceklerini ve zamandan tasarruf edebileceklerini söyledi. Şirket tüm bunları, işletme sahiplerinin müşterileriyle sıcak bağ kurması amacıyla yaptığını belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.