Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Hesabı iPhone’dan Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım)

Instagram'dan tamamen kurtulmak mı istiyorsunuz? iPhone'da Instagram hesabınızı silmek için gerekli adımları tek tek anlattık.

Instagram hesabı silme iPhone‘da artık mümkün. Instagram artık Instagram hesabınızı iPhone’unuzdan kalıcı olarak silmenize izin veren bir güncelleme aldı. Hesabı devre dışı bırak seçeneği ile hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Hesabı sil seçeneği ile hesabınızı 30 gün sonra kalıcı olarak silebilirsiniz.

Siz de Instagram hesabı iPhone’dan nasıl silinir diyorsanız, detaylı olarak anlattık. Instagram hesabınızı iPhone/iOS’tan silmek şu ana kadar mümkün değildi ve bir web tarayıcısı kullanmanız gerekiyordu. Bununla birlikte, yeni Apple App Store İnceleme Yönergeleri sayesinde Instagram hesabı silme iPhone’da da artık mümkün.

Instagram Hesabı iPhone’dan Nasıl Silinir?

Instagram hesabı silme iPhone

Hesabı devre dışı bırak seçeneği, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmanıza olanak tanır ve istediğiniz zaman tekrar giriş yapabilir ve hesabı kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Hesabı sil seçeneğini seçmek, hesabınızı 30 gün sonra kalıcı olarak siler. Instagram hesabı iPhone’dan nasıl silinir, tek tek tüm detayları ile anlattık.

Instagram Hesabı Silme iPhone

Instagram hesabınızı geçici olarak kalıcı olarak silmek veya devre dışı bırakmak için aşağıda yazılı olan şu beş adımı izleyin:

 • Sağ üst köşedeki üç çizgi menüsüne dokunun.
 • Ayarlar seçeneğine gidin.
Instagram hesabı silme iPhone

 • ‘Hesap’ seçeneğine tıklayın.
 • ‘Hesabı sil’ seçeneğine dokunun.
Instagram hesabı silme iPhone

 • Hesabınızı kalıcı olarak silmek için “Hesabı Sil” seçeneğine tıklayın veya hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak için “Hesabı Devre Dışı Bırak” seçeneğine dokunun.

Hesabı Devre Dışı Bırak seçeneği, uygulamaya ara vermek ve daha sonra geri dönmek istiyorsanız hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakacak. Hesap herkesten gizlenir ve silinmez. Instagram hesabı silme iPhone’larda da artık bu şekilde mümkün. Dilerseniz devre dışı bırakın, dilerseniz hesabınızı tamamen silin, seçim size kalmış durumda.

Hesabı Sil seçeneği ise, hesabınızı silme talebinde bulunduğunuz tarihten 30 gün sonra hesabınızı kalıcı olarak siler. Bu 30 gün içinde hesabınıza giriş yaparsanız, Instagram hesap silme isteğini iptal edecek ve hesabı silmek için yukarıdaki adımları tekrarlamanız gerekecek. İşte bu adımlar ile Instagram hesabı silme iPhone’da artık mümkün.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.