Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Dil Değiştirme (İngilizceden Türkçeye Çevirme)

Instagram uygulamasının dilini değiştirmek istiyor, ancak nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Rehberimiz, konu hakkında bilmeniz gereken her şeye ayrıntılarıyla cevap verecektir!

Instagram dil değiştirme ile karşınızdayız. Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması, bugün hemen her telefonda yüklü durumda. Diğer uygulamalar gibi Instagram’ı da kendi dilinizde kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat bazı kullanıcılar, iPhone ve Android cihazlarda arayüz dilini değiştirmekte zorlanıyorlar. Hatta bazıları, Instagram dil ayarı Türkçe olmuyor şikayetinde bulunuyorlar.

Popüler sosyal medya uygulaması, ister masaüstü tarayıcınızda olsun isterse mobil cihazınızda olsun birden çok dilde Instagram’ı kullanmanıza olanak tanır. Bu nedenle kendinizi daha iyi ifade etmek için dilinizi değiştirmek istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğinize dair adım adım bir rehber hazırladık. Ayrıca Instagram’da bölge değiştirme konusunda merak edilenlere de cevap vereceğiz.

Ufak bir not: Instagram dil değiştirme ayarı yaptığınızda, bundan bilgisayar, telefon veya diğer cihazların dil ayarları etkilenmez. Bu küçük hatırlatmayı da yaptığımıza göre rehberimize geçebiliriz!

Instagram Dil Değiştirme iPhone

instagram dil değiştirme iphone

 1. iOS cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
 2. Sağ alttaki profil simgesine dokunun.
 3. Sağ üstte yer alan üst üste üç çizgiye tıklayarak menüyü açın.
 4. En üstteki Ayarlar‘ı seçin.
 5. Hesap sekmesine bastıktan sonra Dil‘e tıklayın.
 6. Karşınıza çıkan uyarı penceresinde iPhone dil ayarlarına gitmeniz gerektiği belirtilecek. Devam‘a tıklayın.
 7. Sayfanın en altında Tercih Edilen Dil‘i göreceksiniz. Listeden istediğiniz dili seçin.

Instagram, dil ve bölge ayarlarında desteklediği ilk dili saptanmış olarak kullanılır. Uygulama için farklı bir dil seçmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Android’de Instagram Dilini Değiştirme

instagram dil değiştirme

 1. Android cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
 2. Profilinize gitmek için sağ alttaki profil simgesine / resmine dokunun.
 3. Sağ üstteki üç çizgi simgesine ve sonra Ayarlar‘a tıklayın.
 4. Hesap > Dil adımlarını takip edin.
 5. Mevcut diller listesinden istediğinizi seçin.

Windows ve Mac’te Instagram Dil Ayarlarını Değiştirme

instagram dil değiştirme ayarı

Instagram dil değiştirme işlemini Windows ve Mac’te de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunu birkaç basit adımı izleyerek gerçekleştirmeniz mümkün:

 1. Tarayıcınızda Instagram.com‘u açın.
 2. Sağ üst köşedeki profil simgenize tıklayın ve açılır menüden Profil‘e dokunun.
 3. Profili Düzenle‘yi seçin.
 4. Sayfanın alt kısmında, Dil seçeneğini bulun, dil listesini açmak için üzerine dokunun ve hesabınızın dilini değiştirin.

Instagram’da Bölge Değiştirmek Mümkün Mü?

Instagram’ın bulunduğunuz ülkenizi doğrulaması için telefonunuzun konumunu açmanız ve en az 14 gün boyunca açık tutmanız gerekir. Bu şekilde Instagram ülkenizi doğrulayacak ve saptanmış konumunuz olarak kaydedecektir. Kısacası, Instagram özelinde manuel olarak bölge / ülke değişikliği yapmak ne yazık ki mümkün değil. Zira uygulama gerçek zamanlı konum bilgilerinizi kullanarak bu saptamayı yapıyor.

Bu rehberimizde, mobil ve masaüstünde Instagram dil değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlattık. Umarız yardımı olmuştur. Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.