Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Indiana Jones PS5’e Çıkacak Mı? Microsoft’tan Şaşırtan Hamle

Söylentilere göre Microsoft, Indiana Jones and the Great Circle'ı Xbox ve PC'de piyasaya sürdükten birkaç ay sonra PS5’e de çıkarmayı düşünüyor.

Wolfenstein serisinin arkasındaki MachineGames tarafından geliştirilen Indiana Jones and the Great Circle, geçtiğimiz ay düzenlenen Xbox Developer Direct etkinliğinde gösterilen oynanış fragmanı ile büyük bir merak uyandırmıştı. Yayıncı koltuğunda Bethesda’nın oturduğu birinci şahıs aksiyon-macera oyunu, beklendiği gibi Xbox Series X/S ve PC platformları için duyuruldu, ancak ufukta bir PlayStation 5 sürümünün de olduğu söyleniyor.

The Verge‘ün Microsoft’a yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Indiana Jones and the Great Circle Sony’nin konsoluna da çıkış yapacak. Benzer şekilde Starfield‘ın da Shattered Space genişletmesinin ardından PS5’e geleceği bildirildi. Ondan önce ise Hi-Fi Rush ve Sea of Thieves gibi bazı Xbox Studios oyunlarının PlayStation konsollarına çıkacağı yönünde söylentiler duymuştuk.

Indiana Jones Oyunu PlayStation 5’e Çıkabilir

Indiana Jones PS5

Microsoft’ta belirli Xbox oyunları için yeni bir çoklu platform yaklaşımı söz konusu. Şirket hangi oyunların münhasır kalacağını, hangilerinin ise gelecekte Switch veya PS5’e çıkabileceğini tartışıyor. Söylentilerin de işaret ettiği gibi, birinci taraf oyunları rakip konsol platformlarına getirme düşüncesi, Microsoft için büyük bir strateji değişikliğine işaret ediyor. Indiana Jones, yeni yaklaşımın bir parçası gibi görünüyor.

Indiana Jones and the Great Circle, ilk olarak Xbox konsollarına çıkacak, ancak oldukça kısa bir münhasırlık süresine sahip olacak. Birkaç ay sonra PS5 için bir sürüm düşünülüyor. Habere göre Bethesda, Xbox ve PC sürümleri için Aralık 2024’te bir lansman hedefliyor. PlayStation 5 için henüz bir tarih yok, ancak muhtemelen 2025’in ilk yarısında Indiana Jones’u Sony’nin platformunda kırbaç sallarken görebiliriz.

Indiana Jones and the Great Circle Oynanış Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.