Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İlk NVIDIA GeForce RTX2080 Benchmark Sonuçları Yayınlandı

RTX serisi ekran kartları için ilk benchmark testleri yayınlandı.

Birçok PC oyuncusunun beklediği nihayet gerçekleşti ve NVIDIA GeForce RTX2080 ekran kartının ilk oyun benchmark sonuçları açıklandı. Bu benchmark testleri doğrudan Nvidia’nın kendisinden gelirken, yeni RTX2080 ekran kartı bir önceki nesil ekran kartı olan GTX1080 ile kıyaslandı ve aradaki farklar ortaya kondu.

ilk nvidia geforce rtx2080 benchmark sonuclari yayinlandi 1

Benchmark sonuçlarında gördüğümüz üzere DLSS olmadan NVIDIA GeForce RTX2080 ekran kartı bir önceki model GeForce GTX1080’e göre neredeyse yüzde 50 daha hızlı çalışıyor. DLSS aktif hâle getirildiğinde ise yüzde 100 performans artışıyla gerçekten yüksek çözünürlüklere çıkmak mümkün oluyor.

Nvidia’ya göre DLSS adlı yeni super sampling tekniğiyle yeni GeForce RTX ekran kartları çok daha başarılı ve yüksek çözünürlüklü grafiklere ulaşabiliyorlar.

Başarılı ekran kartı üreticisi firma Final Fantasy XV, Hitman 2, Call of Duty: WWII, Mass Effect Andromeda, Star Wars Battlefront 2, Destiny 2, Far Cry 5 ve daha pek çok önemli oyunun 60fps’de 4K çözünürlükte çalışacağını belirtiyor. Elbette bu oyunlardan bazıları bunu başarmak için DLSS kullanacaklardır.

Bakalım diğer model GeForce RTX2080Ti’nin benchmark sonuçları ne zaman yayınlanacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.