Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

IKEA’dan Hoparlör Lamba Duyurusu

IKEA, hoparlörlü mini lambasını piyasaya sürdü. Lamba bir yandan ışık veren bir mobilya olarak bir yandan da hoparlör olarak kullanılıyor.

IKEA, mobilyaları ses sistemleriyle birleştiren bir dizi ürün üretmek için 2017’den beri Sonos ile ortaklık yapıyor. Bu serinin en son üyesi ise bambu gölgeli yeni SYMFONISK Wi-Fi hoparlör lambası oldu. Bu lamba, kablosuz olarak müzik çalabilen zarif ve işlevsel bir mobilya olarak tanıtıldı. Lamba, kullanıcıların herhangi bir ek kurulum gerektirmeden doğrudan Spotify uygulamasından hoparlöre bağlanma şansı tanıyor. Spotify Connect ile uyumlu olan mobilya, ayrıca kullanıcıların iPhone, iPad ve Mac dahil olmak üzere Apple aygıtlarından hoparlöre bağlanmasına olanak tanıyan Apple AirPlay 2’yi de destekliyor.

SYMFONISK serisinin temel özelliklerinden biri, müziği birden fazla Sonos hoparlörü arasında senkronize edebilme yeteneği. 180 derece ses deneyimi oluşturmak için tek başına kullanılabildiği veya stereo ses üretmek için başka bir SYMFONISK hoparlörü ile eşleştirilebildiği için yeni hoparlör lambası da bu özelliğe sahip. Böylelikle kullanıcılar, akıllı telefonlarından veya tabletlerinden seçimlerini yaparak mekanın her köşesinde kaliteli müzik dinleyebiliyor.

IKEA Hoparlör Lamba Türkiye’ye Gelecek Mi?

IKEA

SYMFONISK hoparlör lambası, IKEA’nın akıllı ev ekosistemine DIRIGERA merkezi aracılığıyla da entegre edilebilir. Bu, akıllı ışıklar ve panjurlar gibi diğer IKEA akıllı ev araçlarını kontrol etmek için kullanılabilen IKEA Home Smart uygulaması sayesinde hoparlör lambayı da kontrol edebilmeyi sağlıyor. Bambu gölgeli SYMFONISK Wi-Fi hoparlör lambası şu anda Birleşik Krallık’ta 228 Euro, Avrupa’da ise 179 Euro ile 189 Euro arasında fiyatlandırıldı.

Oldukça kullanışlı ve minimal olan mobilyanın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz kesin değil. Şayet ülkemizde satışa sunulursa biraz cep yakan bir fiyattan çıkış yapabilir. Ancak IKEA, genelde ülkemizde yerel fiyatlandırma yapıyor. Bu yüzden fiyat konusunda kesin bir kanıya varmak zor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.