Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hotmail Şifremi Hatırlamıyorum Diyenlerin Yapması Gerekenler

Hotmail şifresini unutanların izlemesi gereken adımları anlatıyoruz.

Hotmail şifremi hatırlamıyorum diyenlerin endişelenmesine gerek yok. Şifrenizi unuttuğunuzda izlemeniz gereken adımları basitçe anlatıyoruz. Size uygun olan yöntem ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Gmail ile büyüyenler ve hiç duymayanlar için Hotmail, Windows Live olarak da bilinen Microsoft Corporation tarafından sağlanan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Daha önce Hotmail kullandıysanız, bu hizmete Outlook‘dan da erişilebileceğini biliyor olabilirsiniz. Uzun süredir Gmail kullandığınızdan dolayı hotmail şifremi ve bilgilerimi unuttum diyorsanız, sizi çözüme kavuşturalım.

Hotmail Şifremi Hatırlamıyorum Ne Yapmalıyım?

Hotmail Şifremi Hatırlamıyorum

E-posta hizmetini kullanırken güvenlik, odaklanmamız gereken bir zorunluluk. Bazen olduğu gibi, gizli bilgileri e-posta yoluyla gönderip alma eğilimindeyiz. Kimlik bilgileri bir kez sızdırıldığında bunun ne kadar riskli olabileceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, hesabınızı güvende tutmak için şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz gerekecek.

Sadece bu değil, hesaplarımızı engellemek için takip etmemiz gereken daha birçok faktör mevcut ancak bunlar başka bir makalenin konusu. Bugün, hotmail şifremi unuttum nasıl açabilirim” diyenlerin sorununu çözeceğiz. Hotmail kullanıcısıysanız ve şifrenizi unuttuysanız bu makale tam size göre. Çünkü bugün sizlere Hotmail şifresini değiştirme ve sıfırlama prosedürünü anlatacağız.

Hotmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Hotmail Şifremi Hatırlamıyorum

Hotmail şifremi hatırlamıyorum diyorsanız, şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Adım 1: Öncelikle kimlik bilgilerinizi girerek Hotmail hesabınızı açın.
 • Adım 2: Hesaba giriş yaptıktan sonra sağ üst köşeden dişli çark simgesinin hemen yanındaki resim simgesine ve ardından Hesap Ayarları seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Hesap Ayarlarına tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada ‘sayfayı düzenle ve şifreyi değiştir’ olmak üzere iki seçenek göreceksiniz.
 • Adım 4: Buradan Şifre Değiştir’e tıklayın. Şimdi hesabınızı doğrulamanız gereken bir pencere göreceksiniz. Gerekli olmasa da bazen güvenlik nedeniyle doğrulamanız istenebilir, bunun altını çizelim.

E-posta adresinize erişiminiz var ise yedek e-posta adresinizi seçin ve Kodu gönder’e tıklayın ancak hotmail şifremi ve bilgilerimi unuttum diyorsanız, “Artık bunlara sahip değilim” seçeneğini seçin ve İleri’ye tıklayın. Diğer bazı güvenlik adımlarını izlemeniz istenecek. Bunu tamamladığınızda, hesabınıza tekrar erişim kazanacaksınız.

 • Adım 5: Doğrulamayı tamamladıktan sonra, ekranın üst kısmındaki Güvenlik ve Gizlilik sekmesine tıklayın ve Şifreyi Değiştir’i seçin.
 • Adım 6: Bittiğinde, yeni bir ekran göreceksiniz. Artık yeni şifrenizi girebilirsiniz. Tekrardan hotmail şifremi hatırlamıyorum dememek için şifrenizi not almanızı öneriyoruz.

Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim?

Hotmail Şifremi Hatırlamıyorum

Hotmail’iniz üzerinden erişemiyorsanız ve Hotmail şifrenizi unuttuysanız, Hotmail şifresi sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Adım 1: Her şeyden önce, hesabınıza erişemiyor musunuz? Giriş ekranından ‘Oturum aç’ düğmesinin hemen altında ‘Şifremi Unuttum’ seçeneğini göreceksiniz.
 • Adım 2: Hesabınıza erişilemiyor seçeneğine tıkladıktan sonra, “Neden oturum açamıyorsunuz?” yazılı yeni bir pencere göreceksiniz.

Burada ‘Parolamı unuttum, Parolamı biliyorum ama oturum açamıyorum ve Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum’ yazan üç seçenek göreceksiniz.

 • Adım 3: Hotmail şifremi hatırlamıyorum diye endişelenmenize gerek yok, endişenize göre seçeneklerden herhangi birini seçin. Sebep hotmail şifrenizi unutmanızsa, ilk seçeneği seçin ve herhangi birinin hesabınızı kullandığından şüpheleniyorsanız son seçeneği seçin. Sorundan emin değilseniz, ikinci seçeneği tercih edin.

Biz bu makalemizde “hotmail şifremi unuttum telefon numaramı değiştirdim” gibi sorunları olanlara çözüm olmak için çözüm ürettiğimizden dolayı, şifremi unuttum olan ilk seçeneğe tıklayın ve sonra İleri’yi seçin.

 • Adım 4: Şifremi Unuttum’a tıkladığınız anda, yeni bir ekran göreceksiniz Hesabınızı kurtarın. Hotmail hesabınızla ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını girin. Sağlanan kutudaki doğrulama kodunu doldurun ve ardından İleri’ye tıklayın. Hotmail şifremi hatırlamıyorum ancak telefon numaramı biliyorum diyorsanız telefonla sıfırlama yapabilirsiniz.
 • Adım 5: Burada yine e-posta kimliğini sağlayarak doğrulamayı onaylamanız gerekecek. İlk seçeneği seçin ve e-posta adresini tamamlayın.
 • Adım 6: Kod gönder butonuna tıkladıktan sonra. bir kod içeren bir e-posta alacaksınız. Kodu gönder butonuna tıkladıktan sonra göreceğiniz kutucuğa yapıştırın.
 • Adım 7: Önceki adımın ardından, kodu girmeniz ve İleri’ye tıklamanız gerekecek. Bir sonraki anda, Parolanızı Sıfırlayın yazan bir ekran göreceksiniz. Şifre alanını yeni şifre ile doldurun ve İleri’ye tıklayın.

Artık bitti, hotmail şifremi hatırlamıyorum diyenlerin yapması gereken adımları ve şifrenizi nasıl kurtaracağınızı anlattık! Hotmail hesabınızın şifresini başarıyla sıfırladınız. Artık herhangi bir engel olmadan istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz.

Hotmail’de şifreyi bu şekilde değiştiriyoruz. Hotmail’de şifre değiştirmenin yanı sıra, Hotmail şifre sıfırlama konusunu da ele aldık. Parolanızı unuttuysanız veya hesabınıza erişemiyorsanız, bu kılavuzum size kesinlikle yardımcı olacaktır.

Hotmail şifre sıfırlama ile ilgili yaşadığınız bir sorun olur ise aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere ulaşabileceğinizi unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.