Horizon Forbidden West Kullanıcı Yorumlarından Sonra PS4’ten PS5’e Ücretsiz Yükseltilecek

İlerideki Playstation Studios oyunları Yeni Nesil yükseltmesinde 10 dolar ücret alacak

Sony Interactive Entertainment cumartesi günü yaptığı açıklamada, Horizon Forbidden West’i PlayStation 4’te satın aldıkları sürümden bağımsız olarak PlayStation 5 sürümünü de ücretsiz olarak alacaklarını duyurdu.

horizon3

Bu haber, Sony ve geliştirici Guerrilla Games’in perşembe günü açıkladığı ve müşterilerinin 79,99 dolarlık Digital Deluxe sürümünü veya daha pahalı bir sürümünü satın alması durumunda Horizon Forbidden West (PS4 ve PS5 için) yalnızca çift platformlu haklar sunan bir değişiklik. Bu ürün satılırken PS4’ten PS5’e yükseltme sistemi yoktu.

SIE başkanı ve CEO’su Jim Ryan, PlayStation Blog’da yayınlanan bir haberde bu değişikliği “Ön Sipariş başlangıcında onayladığımız tekliflerin amacımızdan saptığı çok açık” diyerek duyurdu.

Horizon Forbidden West Sahiplerini Mağduriyet Yaşamayacak

horizonforbiddenwest

Geçen yıl Ryan, Washington Post ile yaptığı röportajda “PS4 kullanıcılarının PS5 sürümlerini ücretsiz olarak alabilmeleri için bir yol olduğunu” belirtmişti. Ryan’ın PlayStation Blog’daki açıklamasına göre, bu teklifin PS5’te görünen nesiller arası lansman oyunlarıyla sınırlı olması amaçlandı.

Sony, nesiller arası bir oyunun PS4 sürümünü PlayStation 5’te oyunun dijital sürümüne yükseltmenin disk sürücülü bir PS5 konsolu gerektireceğini belirtti.

Horizon Forbidden West, 18 Şubat 2022’de PS4 ve PS5 için çıkış yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol