Honor ABD Tarafından Kara Listeye Alınabilir

Çinli teknoloji şirketi Honor, bir zamanlar yaşadığı durumlara tekrardan düşebilir.

Honor markası hayatımıza Huawei’nin bir alt markası olarak girmişti. Huawei’nin ABD tarafından casuslukla suçlanmasının ardından kara listeye alınmış ve bu durum Honor markasını da etkilemişti. Huawei daha sonraki süreçte Honor markasını satışa sunmuştu. Honor’un satılmasının ardından ABD’nin yasakları Honor özelinde kalkmış olsa da bu durum kısa süre içinde bozulabilir.

Honor ABD Tarafından Yeniden Kara Listeye Dahil Edilebilir

Ortaya çıkan son haberlere göre Pentagon ve ABD Enerji Bakanlığı, Honor’un faaliyetlerini sonlandırmak adına markayı kara listeye almayı planlıyor. Diğer departmanlar, bu duruma karşı çıkıyor olsa da Pentagon’un nasıl bir karar alacağı merak ediliyor olsa da son kararın ABD Başkanı Joe Biden tarafından açıklanacak.

honor abd tarafından

Huawei 2019 yılının başlarında ABD’de kara listeye alınmış ve Google başta olmak üzere diğer ABD merkezli şirketlerinin Huawei ile iş yapması yasaklanmıştı. O zamanlar Huawei’nin bir alt markası olan Honor’da payına düşeni almış ve kara listeye alınmıştı. 2020 yılında ise Huawei, Honor’u bu durumdan kurtarmak adına satmıştı.

Honor ABD tarafından kara listeye dahil edilirse bu durum elbette ki Honor’un geleceğini etkileyebilir. Ticaret Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı Honor’un kara listeye alınmasını gereksiz görürken Pentagon ise düşüncesinin arkasında kalmaya devam ediyor. Honor’un geleceği ise ABD Başkanı’nın vereceği kararına bağlı.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol