Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hogwarts Legacy Game Pass’te Var Mı?

Çıkış tarihine sayılı günler kalan Hogwarts Legacy'nin PC ve konsol için Xbox Game Pass'te olup olmayacağı çokça merak ediliyor. Konuyla alakalı bilmeniz gereken her şey burada!

Hogwarts Legacy çıkış tarihi yaklaştıkça, oyuna dair merak ve ilgi düzeyi de artmaya devam ediyor. Harry Potter hayranları, Hogwarts’ın büyücü dünyasını ilk kez bir video oyununda bu kadar ayrıntılı bir şekilde deneyimleme şansı yakalayacak. İlk olarak, J.K. Rowling’in kaleme aldığı Harry Potter kitaplarında tanıştığımız dünyada geçen oyun, tanıdık konumlar ve karakterlerle büyüleyici bir macera sunuyor.

Bununla birlikte Hogwarts Legacy fiyat noktasında Türkiye’deki oyuncuları epey üzdü. Tüm platformlar için ön siparişte olan RPG, Steam ve Epic Games Store’da 700 liraya satılırken, PS Store ve Xbox Store’da ise 799 liradan alıcı buluyor. Peki, Hogwarts Legacy Game Pass‘te var mı? Microsoft’un abonelik servisine üye olanlar, dünyaca popüler oyunlara ekstra bir ödeme yapmadan erişebiliyorlar. Özellikle yüksek fiyatlı yapımların platforma dahil edilmesi, kullanıcıları epey sevindiriyor.

Hogwarts Legacy Game Pass Kitaplığında Yer Almıyor

Hogwarts Legacy Game Pass

Üzücü haber şu ki, Hogwarts Legacy Xbox Game Pass‘te yayınlanacak şekilde planlanmadı. Dolayısıyla, oyunu çıktığında Xbox veya PC’de oynamak istiyorsanız satın almanız gerekecek. Öte yandan oyunun yayıncısı olan Warner Bros.’un, Mortal Kombat ve Lego Star Wars The Skywalker Saga gibi oyunlarının daha önce Game Pass’e geldiği düşünüldüğünde, gelecekte bir gün Hogwarts Legacy’nin hizmete dahil edilmesi sürpriz olmaz. Fakat o zamana kadar Hogwarts Legacy ile Harry Potter dünyasına girmek için sabretmeniz gerekecek.

Diğer yandan Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K. Rowling‘in son yıllardaki transfobik açıklamaları, Hogwarts Legacy’nin yapım sürecini de olumsuz etkiledi. Geliştirici Avalanche, İngiliz yazarın yapım aşamasında doğrudan yer almadığını doğruladı. Fakat stüdyo, Rowling’in eserlerinden ilham alarak yeni deneyimler geliştirmeye odaklanan bir Warner Bros. şirketi olan Portkey Games ile birlikte çalışıyor. Ünlü edebiyatçının, Hogwarts Legacy’nin satışlarından herhangi bir telif hakkı ücreti alıp almayacağı belli değil. Oyun, 10 Şubat’ta piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.