Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Senua’s Saga: Hellblade 2’nin Satışları Dibi Boyladı

Çıktığı gün Xbox Game Pass kütüphanesine eklenen Senua’s Saga: Hellblade 2'nin satışları tam anlamıyla dibi boyladı.

İlk olarak 2018’de duyurulan Senua’s Saga: Hellblade 2, yıllarca süren bekleyişin ardından 21 Mayıs’ta resmi çıkışını gerçekleştirdi. Xbox çatısı altındaki Ninja Theory tarafından geliştirilen devam halkası, göz kamaştırıcı görsellerle harmanlanmış sürükleyici, etkili bir hikaye sunan oldukça kısa bir oyun.

Nitekim piyasaya sürüldüğünde incelemelerden yüksek puanlar aldı. Şu anda Metacritic’te 80 puanla yer alıyor ki bu hiç de fena değil. Şimdiye kadar yapılmış görsel olarak en gelişmiş oyunlardan biri olarak değerlendirilen Hellblade 2, ne yazık ki bu konudaki mahirliğini satışlara aynı oranda yansıtamadı zira son satış verileri, oyunun Mayıs 2024’te çok kötü bir performans sergilediğini ortaya koydu.

Hellblade 2, Avrupa Satışlarında İlk 100’de Yok

Circana tarafından yayımlanan ABD satış verilerine göre Hellblade 2 mayıs ayında 37. sırada yer aldı. Xbox tarafında 21. sırada yer alan oyun, oyuncu sayısı bakımından Fallout 76’nın gerisinde kaldı ve Steam’de en fazla 3.892 eş zamanlı oyuncuya ulaşabildi. Dahası, GamesIndustry.biz‘e göre Avrupa satış listelerinde mayıs ayında ilk 100 oyun arasına bile giremedi.

Hellblade 2'nin Satışları

Hellblade 2, lansman gününde Twitch’te 110.193 izleyiciyle zirveye ulaştı, ancak piyasadaki ikinci gününde bu sayı yüzde 90 azaldı ve bir sonraki hafta sadece 900 kullanıcı kaydedildi. Elbette saman alevi gibi parlayan bir oyun değil, ancak kısa ömürlü, sadece birkaç saatlik eğlence sunan kısa formlu bir oyun ve bir kez bitirdiyseniz, muhtemelen geri dönmeyeceksiniz.

Öte yandan Microsoft için önemli olan Hellblade 2’nin Game Pass’e ne kadar yeni abone kazandırabildiği. Bilindiği üzere oyun çıktığı gibi abonelik hizmetinin kütüphanesine eklenmişti. Steam’deki satış fiyatı 50 dolar olan aksiyon-macera oyunu, herhangi bir kutulu sürüme sahip değil. Eğer PC veya konsolda aktif bir Game Pass üyeliğiniz varsa, Hellblade 2‘yi ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.