Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hellblade 2’nin Arkasındaki Ninja Theory Kapanacak Mı?

Microsoft'un son dönemde birçok Xbox stüdyosunu kapatması, sırada Ninja Theory'nin de olabileceği endişesine yol açtı. Peki, gerçekten böyle bir ihtimal var mı?

2024’te oyun sektöründe yaşanan işten çıkarmalardaki payı oldukça yüksek olan Microsoft, oyun bölümlerinden 2 bine yakın çalışanı ile yollarını ayırırken, Arkane Austin ve Tango Gameworks dahil dört Xbox stüdyosunu da kapattı. Ünlü oyunların arkasındaki bu iki stüdyonun kepenklerini indirmesi, gelecekte daha fazla ekibin dağıtılabileceği endişesini doğurdu.

Bu kaygıların merkezindeki stüdyolardan biri de Senua’s Saga: Hellblade 2‘nin geliştiricisi Ninja Theory. Heyecanla beklenen yeni oyunlarının lansmanına hazırlanan Birleşik Krallık merkezli firma, serinin yakaladığı başarıyı sürdürmek istiyor. Peki, Xbox Game Studios çatısı altındaki Ninja Theory’nin gerçekten kapatılma ihtimali var mı?

Ninja Theory’nin Kapatılması Gündemde Değil

Görünüşe göre bu endişelerin tamamı yersiz. Hatta Microsoft’un bir sonraki projesi için stüdyoya yeşil ışık yaktığı dahi bildirildi. Windows Central‘ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Ninja Theory‘nin Hellblade 2’den başka şu anda üzerinde çalıştığı iki projesi var. Bunlardan biri daha önce tanıtılan Project Mara iken, diğerinin ise Microsoft tarafından yeşil ışık yakılmış olan duyurulmamış bir oyun olduğu söyleniyor.

hellblade 2 ninja theory

Haberde bu ikinci projenin ne olabileceğine dair herhangi bir ipucu yer almıyor, ancak Microsoft‘un yakın zamanda stüdyoyu kapatmak gibi bir planı olmadığı belirtiliyor. Bu yılın en çok beklenen oyunlarından Hellblade 2, bugün piyasaya sürülüyor. Ninja Theory stüdyo başkanı Dom Matthews, sosyal medyadan hayranlar için paylaştığı mesajda şunları söyledi:

“Senua’s Sage: Hellblade 2’nin en başından beri aklımızda siz vardınız ve umarım Senua’nın hikayesinin ikinci bölümünü oynadığınızda bu tanıdık bağlantıyı bir kez daha bulursunuz ve ayrıca çok daha fazla insan da Senua’ya ve onun dünyasına giden yolu bulur. Tıpkı Senua gibi, biz de ekip olarak görevimizi başarma inancıyla hareket ettik. Görevimizi başardığımıza inanıyorum ve umarım siz de aynı fikirde olursunuz. Oyunla gurur duyuyorum, ekibimizle gurur duyuyorum ve bu büyülü yolculukta bizi destekleyen siz hayranlarımızla gurur duyuyorum”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.