Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hearthstone e-Spor Programında Küçülmeye Gitti

Hearthstone, 2023 için e-Spor organizasyonlarını büyük ölçüde küçülteceğini açıkladı ve oyunun geleceği için endişelere neden oldu.

Hearthstone, 2023 için e-Spor planlarını açıkladı ve programdaki önemli küçülmeler oyuncuları endişelendirdi. Oyunun e-Spor programını büyük ölçüde küçültmesi, birçok oyuncunun oyunun uzun ömürlülüğü konusunda endişe duymasına neden oldu.

Oyunun e-Spor sahnesi, tarihsel olarak Blizzard’ın dijital kart oyununun en heyecan verici ve rekabetçi bölümlerinden biri oldu. Geçen yıl oyunun turnuvaları, bir düzineden fazla etkinliğe yayılmış toplam 3 milyon dolarlık ödül havuzuna sahipti. Bu yıl ise toplam ödül havuzu 650.000 dolar olarak güncellendi ve etkinlik sayısı ise yediye düşürüldü. Tam beş katlık bir azalmadan söz ediyoruz.

Hearthstone e-Spor Yol Haritası 2023

Hearthstone e-Spor Programında Küçülmeye Gitti

Oyunun e-Spor sahnesi, 2023 Dünya Şampiyonası’na giden üç Masters Tour Sezonluk Şampiyonasından oluşacak. Dünya Şampiyonası’nın 500.000 dolarlık bir ödül havuzu olacak ancak Masters Tours’un galipler için final yarışması için kalifikasyonların ötesinde herhangi bir ödülü olmayacak. Kalan 150.000 dolar, her biri bu yıl oyuna gelen kart setlerinden biriyle koordineli olarak üç Battlegrounds: Lobby Legends turnuvasına bölünecek.

Oyunun e-Spor sahnesindeki bu ciddi azalma, hem Hearthstone oyuncuları hem de geliştiriciler için şok ve hayal kırıklığı yarattı. Birkaç sunucu ve geliştirici, kariyerlerini riske atmadan ellerinden gelen memnuniyetsizliklerini dile getirdi. Oyunun kıdemli oyun tasarımcısı ve ilk tasarım lideri Cora Georgiou ve özellikler lideri Chad “Celestalon” Nervig, hayal kırıklıklarını ve üzüntülerini kişisel Twitter hesaplarında dile getirenler arasındaydı.

Hayranlar, Hearthstone’un son duyurusu karşısında yıkıldı ve oyunun geleceği için korkuya kapıldı. Pek çok rekabetçi oyuncu, Dünya Şampiyonasına katılmadıkça ödül kazanma şansları olmayacağı için kızgın ve Standard oyuna ayak uydurmak için para bırakmanın artık buna değmeyeceğine inandıklarını belirtti. Birçok oyuncu ise, NetEase ve Blizzard’ın ortaklığının bozulmasının da bu azalmada büyük olasılıkla rol oynadığını belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.