Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Harry Potter benzeri fantastik büyü filmleri arayanların beklentilerini fazlasıyla karışlayacak filmleri sizler için derledik.

Harry Potter benzeri filmler ile artık farklı büyülü maceralara yelken açabilirsiniz. J. K. Rowling tarafından yaratılan Hogwarts’ın büyülü dünyası, Harry Potter serisi başladığından beri dünya çapında milyonlarca insanı büyüledi ve onlara ilham verdi. Bu seriyi defalarca bitirdiyseniz veya seri sizi içine çekemediyse, listemizdeki sihir ve büyü filmlerine göz atmanızda fayda var.

Bu serinin 2001’deki ikonik çıkışından bu yana fantastik büyü filmleri dünyasının temeli haline geldi. Bu seri kısa sürede zamanımızın en sevilen macera serilerinden biri haline geldi ve Harry Potter’ı bugün de devam eden büyük ve sadık bir hayran kitlesiyle küresel bir ikona dönüştürdü. Seriye doyamıyorsanız ancak başka benzeri işlere de meraklıysanız, “Harry Potter” gibi diğer büyülü dünya filmlerini keşfederken bize katılın.

Harry Potter Benzeri Filmler Listesi

1- İyilik ve Kötülük Okulu (The School for Good and Evil)

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Büyü okulu filmlerinin en yenilerinden olan İyilik ve Kötülük Okulu, incelemeyi amaçladığı peri masalı türüne mizahi yaklaşan fantastik bir film. Yakın dost olan Sophie ve Agatha, kendilerini peri masallarında yer alacak kahramanların ve kötü karakterlerin gittiği sihirli bir okulda buluyor ancak birisi ‘İyiler’ birisi ‘Kötüler’ tarafına gidince aralarındaki bağ sarsılıyor.

2- Büyücüler Kulübü (The Craft)

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Harry Potter benzeyen filmler genellikle çocuksu görülebiliyor ancak daha yetişkin tarzda bir şeyler arıyorsanız ve The Craft ile 90’larda yaşanan cadı furyasının tadını çıkarabilirsiniz. Büyücüler Kulübü’nde bir Katolik okulunda yeni bir kız, güçlerini karşısına çıkan herkese karşı kullanan bir grup genç cadının arasına düşüyor.

3- Yedinci Oğul (Seventh Son)

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Harry Potter benzeri filmler listemizin üçüncü ismi Yedinci Oğul, aynı Harry Potter gibi iyinin ve kötünün güçleri arasındaki savaşı konu alan bir romana dayalı destan. Film, ilhamını çeşitli Amerikan ve Avrupa folklorundan alıyor. Joseph Delaney’nin The Spook’s Apprentice isimli romanından ilham alan film, özel güçlerle doğan bir genç olan Thomas Ward’ın (Ben Barnes) etrafında dönüyor.

4- Fantastik Canavarlar Serisi (Fantastic Beasts)

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Fantastik sihirbaz filmleri açlığınız varsa ve Harry Potter’daki büyülü yaratıklardan keyif aldıysanız, bu filmde de benzer efsanevi yaratıklar bulacaksınız. David Yates’in yönettiği ve Warner Bros’un dağıtımını yaptığı Fantastik Canavarlar film serisi, Harry Potter roman ve film serisinin büyülü bir ön filmi. Bu yüzden hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

5- Sihirbazın Çırağı (The Sorcerer’s Apprentice)

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Fantastik büyü filmleri seven herkesin izlemesi gereken bu yapım, usta büyücü Balthazar Blake’in (Cage), dünyayı Morgana le Fay’den (Bellucci) kurtarmasına yardım etmesi için büyük potansiyele sahip, görünüşte ortalama bir adam olan Dave Stutler’ı (Baruchel) işe almasını konu alıyor.

6- Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Yukarıdaki Harry Potter benzeri filmler sizi tatmin etmediyse ve geleneksel olmayan olağanüstü fantastik filmler arıyorsanız, yönetmen Tim Burton’ın Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children filmi tam size göre bir seçim. Hikaye, büyülü yeteneklerle doğmuş, hem çocuklar hem de yetişkinler, gizli bir yerde yaşayan ve canavarları avlayan bir grup özel kişiyi konu alıyor.

7- Yarım Yamalak Sihir (Upside-Down Magic)

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

İyi bir arkadaşlığın önemini fanteziyle güzel bir şekilde iç içe geçiren, çocuklar için sihir temelli bir drama olan Yarım Yamalak Sihir cidden çok eğlenceli. Hala ergenlik çağındaki iki en iyi arkadaş olan Nory (Izabela Rose) ve Reina’nın (Siena Agudong) büyülü güçlere sahip olduklarını keşfetmelerinin hikayesini anlatıyor. Tabii ki Harry Potter benzeyen filmler arayan sizlere de ilaç gibi geliyor.

8- Abigail: Sınırların Ötesinde (Abigail)

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Ya Harry, Ölüm Yadigarları: Bölüm 2’nin sonunda Voldemort’u yenmeyi başaramamış olsaydı? Karanlık Lord’un güçleri dünyayı ele geçirseydi dünyaya ne olurdu? Bu teor, Harry Potter benzeri filmlerden olan Abigail’de test edildi. Gerçekten, Harry Potter haricindeki sihir okulu filmleri arasındaki favorilerimden. Bu fantastik filme mutlaka şans verin.

9- Eski Evdeki Büyülü Saat

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Eski Evdeki Büyülü Saat, ana karakterin kökeni açısından Harry Potter’a çok benzeyen fantastik sihirbaz filmlerinden birisi. 10 yaşındaki Lewis Barnavelt (Owen Vaccaro), anne babasını 1955 yılında bir araba kazasında kaybettikten sonra amcası Jonathan (Jack Black) ile Michigan’da yaşamaya başlıyor ve bir olay sonrası büyü öğrenmeye başlıyor.

10- Kral Olacak Çocuk

Harry Potter Benzeri Filmler Arayanlara 10 Harika Öneri

Doğrudan Arthur efsanesinden alınan bir başka fantezi, Kral Olacak Çocuk, efsanevi büyücü Merlin ile cadı Morgana arasındaki klasik mücadeleyi beyaz perdeye taşıyor. Bununla birlikte hikaye modern zamanlarda geçiyor. Benim şahsi görüşüm, bu yapım en iyi fantastik büyü filmleri arasında yer alıyor.

Harry Potter benzeri filmler listemizin sonuna geldik. Bu arada film beni kesmez diyenler için Hogwarts Legacy isimli satış rekorları kıran oyunu da öneriyoruz ve aynı isimli oyunun dizisinin de geleceğini hatırlatmak istiyoruz. Hepinize keyifli seyirler dileriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.